Наталія Лигачова: “Українські медіа приділяють замало уваги репресіям проти білоруських журналістів”

Про те, як українські медійники можуть допомогти своїм білоруським колегам, голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова спілкувалась під час онлайн-обговорення “Як українська медіаспільнота може протидіяти злочинам проти журналістів в Білорусі”, організованого незалежною громадською ініціативою Free Belarus Center разом із Lviv media forum.

“Можу відзначити, що українські медіа загалом приділяють недостатньо уваги загалом приділяють і ситуації в Білорусі, і репресіям щодо журналістів. Звісно, нішеві видання часто пишуть про це. Наприклад, ми в “Детектор медіа” порахували, що за час протестів вийшло близько 400 публікацій. Це і новини, і аналіз того, як змінювалась білоруська пропаганда, і даємо слово білоруським колегам, які робили аналіз, як українські медіа оцінювали протести”, – каже Наталія Лигачова.

Наталія Лигачова зазначає, що у відповідь на арешти і переслідування білоруських журналістів українські медійні рухи висловили низку заяв проти репресій.

“Зрозуміло, що для Лукашенка такі заяви не мають значення. Але вони мають значення для підтримки духу колег з Білорусі. Сторінки деяких арештованих журналістів ведуть їхні діти, родичі, і з сторінок відчутно, що бойовий дух падає. Наприклад, наша колега з Білоруського прес-клубу Юлія Слуцкая пише про фізично погані умови утримання, постійну зміну камер і дівчат в камерах, тиск. Наші медіа мають приділити цьому більше уваги. Звісно, дуже обережно, бо ми не завжди знаємо, що можна і варто писати, аби не нашкодити нашим колегам. Тому консультуємось часто з білоруськими журналістами, які залишились там, аби зрозуміти, яка підтримка потрібна і яку інформацію варто робити максимально популярною”, – зазначає медіаекспертка.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *