Наталія Лигачова: «Я не вірю в те, що телемарафон закриють до кінця війни»

Нещодавно голова Комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин сказав, що у випадку, якщо телемарафон «Єдині новини» не змінить формату й не відновить довіру аудиторії до кінця 2024 року, то його можуть закрити.

Про це в ефірі Громадського радіо нагадала шеф-редакторка «Детектор медіа», медіаоглядачка Наталія Лигачова. «Аудиторія дійсно падає, і дивляться телемарафон люди переважно старшого віку, але зараз немає офіційного вимірювання панелі. Але є соціологічні дослідження, які свідчать про падіння довіри до телемарафону. Люди говорять, що вони, перш за все, беруть інформацію з соцмереж, зокрема, Telegram, що прикро, адже він є найменш контрольованим, і містить дуже багато дезінформації», — говорить Лигачова.

Вона наголошує, що існує думка про зв’язок між падінням довіри до «Єдиних новин» та падінням довіри до чинної влади. «Є трохи зниження цифр, але президенту у нас досі довіряють, він має більш-менш нормальні показники. Зрозуміло, що, як завжди, значно менше довіряють прем’єр-міністру, парламенту. Але падіння довіри до влади є не таким критичним, як до телемарафону», — зауважує медіаоглядачка.

Телемарафон має суттєві проблеми з дотриманням журналістських стандартів та потребує змін, але його припинення до завершення війни є малоймовірним, стверджує Лигачова.

«Представники влади вже казали, що, можливо, потрібно буде змінювати формат «Єдиних новин». Ми бачимо, що на телемарафоні, по-перше, немає балансу представлення політичних сил. Наприклад, депутатів «Європейської солідарності» показують лише на «Суспільному». Телемарафон, переважно, торкається теми війни, що зрозуміло і правильно, але є й дуже багато тем у нашому політичному житті, які телемарафон не чіпає. Я не вірю в те, що телемарафон закриють до кінця війни, я не вірю в таку політичну волю влади. Я б змінювала телемарафон в бік дотримання журналістських стандартів: щоб там була повнота інформації, посилання на верифіковані джерела, баланс політичних сил, більше експертів громадянського суспільства», — говорить медіаоглядачка.

Нагадаємо, була створена петиція про закриття телемарафону «Єдині новини» і телеканалу FREEДОМ та перенаправлення коштів на закупівлю озброєння для ЗСУ. Вона набрала понад 29 тисяч голосів.

«Я вважаю такі петиції популістськими. Все одно потрібна інформація. Я думаю, наслідків такої петиції не буде. У будь-якому разі, канали не будуть закривати, а можуть просто відпустити на «вільні хліба». Я думаю, одна з причин зацікавленості влади в підтримці телемарафону є забезпечення прихильності олігархів. Якщо відмовитися від ідеї телемарафону, то кожен власник просто самостійно прийматиме рішення про те, чи продовжувати роботу каналу», — пояснює Лигачова.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *