Наталія Лигачова: Жовті видання по всьому світу поширюють російську пропаганду

Про російські впливи на українські медіа телепроекту ІА Guildhall “Вечірній тепловізор” розповіла голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова.

Деякі тези розмови:

Серед тих, хто позиціонує себе, як “прозахідні медіа”, ми не спостерігали тих, хто поширює меседжів російської пропаганди. Але, можливо, ми просто не ставимо це собі за мету. Бо моніторимо передусім російські ЗМІ,а  потім дивимось, де і яким чином це впливає на українські ЗМІ. І це Страна, 112 канал, NewsOne, Таймер, якщо на регіональному рівні. Є зараз дуже великі “гойдалки” у ZIK – західного каналу, який тепер належить Медведчуку. Там є проукраїнський контент, але і з’явився проросійський контент.

Часто якісні медіа хочуть бути опозиційними до влади і перегинають палицю. Під час війни із зовнішнім агресором всі сили мають йти туди. Журналістські розслідування не завжди були якісними і шкодили Україні як державі. Кожен уявляє свою місію по-своєму. Хтось уявляє, що його головним ворогом є корупція в країні і кидає всі сили на боротьбу з нею, забуваючи, що це може бути на руку зовнішньому ворогу. “Інформаційний шлейф”, начебто Україна – найбільш корумпована країна в світі (що є неправдою), є справою рук журналістів.

Багато агентів російського впливу є в західних медіа. Але часом сумнівні публікації і в західних медіа є лише прагненням зловити хайп. Жовті видання по всьому світу розповсюджують російську пропаганду.

В мене викликають подив представники ВО Свобода, які ходили на ефіри 112 і NewsOne, навіть коли вже знали, що це канали Медведчука. Вони наче просувають проукраїнські меседжі, але ці меседжі лягають у відповідний контекст і сприймаються інакше. Це так само, як українські діячі, які їздять на ефіри на російські токшоу. Багато хто з них вважає, що треба використовувати будь-яку нагоду доносити адекватні меседжі до російського глядача. Я особисто не приймаю запрошень на участь в токшоу російських каналів.

У відео розмови також слухайте:

  • про кейс, коли Hromadske.ua поширює стратегічний меседж російської пропаганди про «розгул антисемітизму» в Україні.
  • про оцінку відповідного меседжу в кінострічці «Слуга народу», режисером якої є громадянин Російської Федерації.
  • про аналіз поведінки лідерів суспільної думки, які замасковані під українських патріотів і при цьому ці створюють картинку і дають меседжі для проросійських ЗМІ в Україні та Росії.
  • про цінності команди Володимира Зеленського та підсумки 6-ї річниці Революції Гідності.
  • про те, як молодим політикам та незалежним журналістам розірвати замкнуте коло, в якому партії та медіа належать одним і тим самим людям, що формують суспільну думку та політичний клас в Україні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *