“Не може пропагандистський канал мовити на території своєї країни” – Наталія Лигачова

Лише на початок 2022 року державні телеканали “Дом” та UATV отримали фінансування у розмірі 362 млн гривень. Голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова у коментарі виданню “Телеграф” прокоментувала, в чому проблема з щедрим фінансуванням, позиціонуванням та редакційною політикою каналу “Дом”.

“Була резолюція 2005 року, де Україна взяла на себе зобов’язання зробити всі державні мовники громадськими. За фактом канал, який створено як державний, стає не іномовленням, а входить в універсальну програмну послугу і таким чином буде доступний у кожному телевізорі. А це суперечить всім демократичним нормам та законодавству України. Не може пропагандистський канал вести мовлення на території своєї країни. Той же “Голос Америки” мовить за межами США. Фрази про те, що “Дом” – канал для переселенців – це просто відмазка. На наших очах створюють черговий розважальний канал, який піаритиме цю владу”, — прокоментувала експертка.

Нагадаємо, законопроєкт № 2521 про внесення змін до Закону України «Про систему іномовлення України» (щодо програмної політики та території розповсюдження) зареєстрували 3 грудня 2019 року народні депутати від фракції «Слуга народу». Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту цей проект ухвалити в першому читанні за основу.

14 січня 2020 року Верховна Рада підтримала законопроєкт в першому читанні. У лютому Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував законопроєкт до розгляду в другому читанні та ухвалення в цілому.

Тим часом 12 січня телеканал іномовлення України UATV припинив мовлення в прямому ефірі, а замість нього 1 березня розпочав мовлення новий державний канал «Дом»для тимчасово окупованих територій. Перші випуски новин каналу «Дом» проаналізував керівник Центру моніторингу та аналітики «Детектора медіа» Отар Довженко.

При цьому ще в січні Міністерство культури, молоді та спорту заявило, що веде переговори із Суспільним мовником та «Укрінформом» щодо створення нової платформи іномовлення.

6 лютого Нацрада анулювала ліцензії Мультимедійної платформи іномовлення України на супутникове мовлення каналу UATV закордон. У платформи залишилася одна ліцензія на мовлення через супутники Hotbird-13С і Turksat. 2 березня Нацрада переоформила цю ліцензію UATV на канал «Дом», вилучивши з неї супутник Hotbird-13С і залишивши один Turksat.

6 березня Нацрада оформила нову ліцензію Мультимедійній платформі іномовлення України на супутникове мовлення каналу UATV через супутник Hotbird-13С.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *