Неетичний сюжет про смерть українського полярника на каналі «Україна» — коментарі медіаекспертів ГО «Детектор Медіа»

11 травня в ефірі телеканалу «Україна» у програмі «Сьогодні» вийшов сюжет під назвою «Смерть українського полярника» про загибель учасника полярної експедиції на українській странції «Академік Вернадський».

Керівник Центру моніторингу та аналітики «Детектор медіа» Отар Довженко та заступниця шеф-редактора «Детектор медіа» Світлана Остапа проаналізували сюжет для кампанії проти проявів сексизму в ЗМІ щодо жінок «Повага».

Медіаексперти дійшли висновку, що автори порушили журналістські та етичні стандарти. Крім того, у сюжеті є гендерна дискримінація, мізогінія та порушення меж приватності.

У матеріалі є відверто сексистські твердження, які варто було б збалансувати, стверджує Отар Довженко.

«Тези на зразок «зимівля в Антарктиді — серйозна справа, жінкам тут не місце» взагалі важко коментувати. Адекватні журналісти ніколи не візьмуть таких цитат або тверджень у матеріал без експертної оцінки, яка в цьому випадку мала б засвідчити дискримінацію», — зазначає Отар Довженко.

Окрім іншого, матеріал телерадіокомпанії «Україна» породжує новий стереотип стосовно жінок у полярних експедиціях, додає Світлана Остапа.

«Якщо раніше це подавали під кутом, що там умови такі суворі, тому беруть тільки чоловіків, то тепер, звичайно, показали, що нібито між чоловіком і жінкою на станції можуть виникнути аж такі проблеми. Проте, мені здається, навіть якби жінки не було там, а ця історія сталася дистанційно, людина теж могла б накласти на себе руки. Це ніяк не може означати, що жінок не треба допускати до участі в експедиціях», — відзначає Світлана Остапа.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *