ГО “Детектор медіа” видала другу збірку висновків та рекомендацій Незалежної медійної ради за 2018/2019 рр.

Фейкові “слухання” у Конгресі США, яких не було, баланс між сатирою і негативними стереотипами про соціальні та етнічні групи, розпалення ворожнечі онлайн-ресурсом щодо теми Томосу, питання трансляції концерту щодо так званого “Дня Перемоги”, політична агітація у прямому ефірі – про ці резонансні медійні порушення йдеться у другому збірнику рішень Незалежної медійної ради.

Усього книга містить 14 рішень Незалежної медійної ради, кожне з яких стосується резонансних і спірних медійних матеріалів. “У цьому збірнику ви знайдете рішення щодо недотримання стандартів висвітлення під час виборів телеканалом “NewsOne”; розпалювання ворожнечі в ефірі телеканалу “112”; порушення телеканалом ICTV заборони на використання телерадіоорганізацій для розпалювання національної ворожнечі та ненависті під час трансляції розгрому табору ромів у програмі “Надзвичайні новини”; порушення в матеріалі “Под громкие аплодисменты не дали Томос”. Что означают решения “Константинополя по Украине” на сайті “Страна.ua” стандартів достовірності та збалансованості подання інформації та вимог щодо заборони використання інформації для розпалювання релігійної ворожнечі, а також багато іншого”, – відзначив у передмові Тарас Шевченко, ексголова Незалежної медійної ради (2020р.).

Також у збірці представлені дві рекомендації щодо розвитку суспільного мовлення та настанови щодо висвітлення питання реформи в енергетичній сфері, тарифів та інших чутливих для суспільства тем.

Збірник призначений для журналістів, редакторів, медійних експертів, юристів, студентів кафедр журналістики та для усіх, хто цікавиться темою свободи слова та журналістики.

“Незалежна медійна рада намагається бути одним із тих інститутів, які експертною оцінкою суттєвих проблем допомагають як колегам, так і регуляторним державним органам окреслювати «червоні лінії» в діяльності вітчизняних медіа. Впевнена, що рішення НМР, які увійшли в цей збірник, нагадають про них і всім читачам” – наголосила у передмові Наталія Лігачова, ексголова Незалежної медійної ради (2016-2019рр.).

Завантажити збірник у форматі PDF ви можете за посиланням

 

Про НМР:

Незалежна медійна рада (НМР) є постійним громадським моніторинговим та консультативним органом, який створено наприкінці грудня 2015 року, з метою утвердження високих професійних стандартів журналістики та задля об’єктивного розгляду спірних питань та ситуацій, які виникають у інформаційному просторі України.

НМР була заснована п’ятьма провідними медійними громадськими організаціями: «Телекритика» (з квітня 2016 р – ГО «Детектор Медіа»), «Інститут Медіа Права» (з квітня 2016 року – «Центр демократії та верховенства права»), «Інститут Масової Інформації», «Інтерньюз-Україна» та «Фундація «Суспільність».

Склад ради у 2019р.:

  1. Наталія Лигачова, голова НМР, голова ГО “Детектор медіа”(грудень 2016-грудень 2019рр.);
  2. Ігор Розкладай, секретар, заступник директора, головний експерт з медійного права ГО “Центр демократії та верховенства права”;
  3. Олена Голуб, експертка ГО “Інститут масової інформації”, керівниця моніторингового відділу;
  4. Павло Моісеєв, директор з правових питань ГО “Інтерньюз-Україна”;
  5. Галина Петренко, директорка ГО “Детектор медіа”, журналістка, медіаекспертка;
  6. Отар Довженко, керівник центр моніторингу та аналітики ГО «Детектор медіа», журналіст, медіаексперт;
  7. Олексій Братущак– журналіст і колумніст «Української правди», журналіст тижневика «Деталі» на телеканалі ZIK;
  8. Костянтин Квурт, голова правління ГО “Інтерньюз-Україна”;
  9. Зураб Аласанія, голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України;
  10. Роман Головенко, керівник правових проектів ГО “Інститут Масової Інформації”;
  11. Наталя Гуменюк, голова ГО «Громадське телебачення»;
  12. Тарас Петрів, президент Фундації «Суспільність»;
  13. Віта Володовська, керівниця юридичного відділу ГО «Лабораторія цифрової безпеки», юристка;
  14. Антоніна Черевко, юристка, експертка у сфері міжнародного розвитку;
  15. Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права.

Рада розглядає спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, а також порушень норм журналістської етики. Окрім експертних висновків щодо вирішення суперечливих ситуацій, Незалежна медійна рада надає рекомендації органам влади та іншим зацікавленим особам задля вдосконалення ними регулювання у медійній сфері.

Рада діє на підставі скарг або за власною ініціативою, враховуючи значення вирішення такої проблеми для суспільства. У своїй діяльності Незалежна медійна рада керується Конституцією України, законодавством України, міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, практикою Європейського суду з прав людини та інших міжнародних судових та квазісудових органів, міжнародними стандартами з питань діяльності ЗМІ та журналістської етики провідних міжурядових та неурядових організацій.

Для забезпечення всебічності й об’єктивності розгляду окремих питань МР може за власною ініціативою залучати до роботи у своїх засіданнях окремих спеціалістів у сфері масової інформації, права, політології, психології тощо.

Скарги можуть надсилати будь-які зацікавлені особи у письмовій та/або електронній формі. Розгляд скарг здійснюється МР на безоплатній основі. Незалежна медійна рада приймає заяви щодо розгляду спірних ситуацій у медійній сфері, а також заяви щодо надання рекомендацій та експертних висновків на електронну адресу: mediacouncil.ukraine@gmail.com.

Положення про Незалежну медійну раду дивіться за посиланням.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *