Незалежний суспільний мовник об’єднує громадян і формує здоровий медіапростір в країні, — Світлана Остапа

Заступниця шеф-редаткора “Детектора медіа”, голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа розповіла про боротьбу з дезінформацією та важливість Суспільного мовлення на презентації онлайн-платформи «ЧЕСНО.Громади»*, повідомляє Суспільне.

На онлайн-зустрічі обговорили способи медіазахисту та дії громад в умовах загрози. Однією з таких загроз є поширення неправдивої інформації або фейків, які завдають великої шкоди та швидко поширюються.

«Неправдива інформація швидко поширюється, це схоже на епідемію вірусу. Опублікований фейк на одному інформаційному ресурсі можуть підхопити інші сайти, месенджери, поширити в соціальних мережах — можливостей та ресурсів багато, для цього вистачить невеликого поштовху. Такі фейки важко спростовувати і спростування охоплює меншу кількість людей, ніж вже поширений фейк. Щоб отримати більший вплив на людей, неправдиву інформацію роблять емоційно забарвленою, аби відвернути увагу від фактів та доказів. 

Наразі в Україні вже діють три державні структури, які протидіють дезінформації, — Центр розбудови миру при Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Центр протидії дезінформації при РНБО України та Міжнародний центр протидії дезінформації при Міністерстві культури та інформаційної політики. 

Слід уважно ставитися до обраних інформаційних ресурсів та перевіряти їх. Правдива інформація містить докази, посилання на згаданих спікерів чи експертів, їхні посади, організації, де працюють, їхні акаунти в соціальних мережах, статті та підтвердження на офіційних державних сайтах. Такі новини мають нейтральний характер і не прагнуть привернути увагу читача назвою зі словами “шок”, “жах” або “скандал”. Треба перевіряти й авторів новин.

У боротьбі з дезінформацією також важливе місце займають незалежні суспільні мовники, зокрема і Суспільне мовлення України, які дотримуються не тільки журналістських стандартів та надають достовірну інформацію, а й користуються довірою, об’єднують громадян та сприяють формуванню здорового медіапростору в країні», — розповіла Світлана Остапа, голова Наглядової ради Суспільного мовлення.

Наглядова рада Суспільного мовлення — орган управління НСТУ, до складу якого входять по одному представнику від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України поточного скликання і дев’ять членів від громадських об’єднань та асоціацій. Наглядова рада визначає основні напрями діяльності НСТУ, обирає голову та членів правління НСТУ й виконує інші регуляторні функції відповідно до Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Строк повноважень членів Наглядової ради НСТУ становить п’ять років.

* Онлайн-платформу «ЧЕСНО.Громади» створений Рух ЧЕСНО за підтримки Національного демократичного інституту. Ця платформа містить інформацію про проблеми громади, повноваження місцевої влади, дані моніторингу їхньої роботи та обіцянок.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *