Нову вакцинальну інформкампанію треба буде провести у стислі строки – Галина Петренко

Про комунікаційні виклики та провали кампанії вакцинації директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко коментувала для видання «Фокус».

За словами Галини Петренко, у грудні 2020 року, коли вакцини в країні ще не було, про готовність щеплення говорили 65%. Однак до серпня 2021-го тих, хто вакцинувався або проявив бажання це зробити, виявилося лише 45%.

Тож через пів року після появи роликів на ТБ, зовнішньої реклами щеплень та агітаційних публікацій у соціальних мережах українців, готових щепитись, виявилося значно менше, ніж до початку кампанії вакцинації.

Отже, щось пішло не так. Галина Петренко звертає увагу на те, що стратегія комунікації, очевидно, не була добре продумана. Зміст промоматеріалів недостатньо відповідав специфіці сприйняття цільової аудиторії. Та й структурі інформкампанії не вистачало системності.

«23 млн грн, виділені Кабінетом міністрів на рекламу вакцинації від COVID-19 на телебаченні, цілком можна порівняти з рекламним бюджетом на телерекламу в Україні якогось фармацевтичного бренду середньої руки. Утім, для комерційного фармбренду телереклама — це завжди лише один із елементів його комплексного просування. Чималі бюджети паралельно витрачаються на просування препаратів в аптечних мережах і серед лікарів», – каже директорка «Детектора медіа».

У випадку вакцинації багато лікарів відкрито висловилися проти. Крім того, Галина Петренко наголошує, що проводити нову інформкампанію доведеться у дуже стислий термін, щоб встигнути освоїти бюджетні гроші до 31 грудня.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *