Офіс президента створює пул лояльних ЗМІ — Галина Петренко

Команда президента Володимира Зеленського створює пул лояльних до себе ЗМІ — про це заявила в програмі “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” директорка ГО “Детектор Медіа” Галина Петренко.

“Я бачу певні зміни. Володимир Зеленський та його команда, коли прийшли до влади, медіа були до них лояльні. Десь нещодавно всі в Україні помітили, що президента стали набагато більше критикувати. Паралельно команда президента розгортає процес створення пул лояльних до себе телеканалів. Десь вони дають ліцензії лояльним до них політикам та бізнесменам, десь намагаються державним коштом розвивати такі медіа, як телеканал “Дом”, десь намагаються захопити контроль над громадським мовником, який теж фінансується державним коштом, але є незалежним від держави”, — сказала вона.

Галина Петренко навела приклади формування пулу ЗМІ, лояльних до президента.

Наприкінці жовтня відбувся конкурс на виділення ліцензій на регіональне мовлення, і рекордсменом на цьому конкурсі виявився Ігор Палиця, у якого регіональна компанія, що базується на Волині, отримала 15 ліцензій по всій Україні. Це досить безпрецедентно, бо були приклади інших регіональних конкурсантів”. телекомпаній, які хотіли вийти за межі своїх материнських областей, але ліцензій їм не давали.

Також бачимо цікавий кейс, що Віктор Пінчук відмовився від ліцензії національного каналу М2. Ця ліцензія ніколи не працювала, але її переформатували на інформаційного мовника, і мені здається, не на користь Віктора Пінчука там з’явився якийсь юрист, який намагається знайти таке місце, де ця ліцензія працювала б”, — сказала медіаекспертка.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *