Олексій Півторак: “На момент повномасштабного вторгнення росіяни вже сформували образ «Азову», як нацистів”

Бригада «Азов» за всю історію свого існування чи не найбільше піддається міфологізації в інформаційному просторі росії. Які фейки тільки не придумували пропагандисти рф: «нацисти та неонацисти», «вбивають мирне населення Донбасу», «катують російськомовних українців», «тримають у страху населення України» тощо.

Видання “Східний варіант” з нагоди 10-річчя від створення “Азову” пригадало історію славетної бригади і проаналізувало, як росіяни намагаються дискредитувати азовців. Про дезінформацію щодо азовців коментував і аналітик, заступник голови Центру досліджень “Детектора медіа” Олексій Півторак.

На момент повномасштабного вторгнення росіяни вже сформували образ «Азову», як нацистів. Цей образ пропагандисти рф підтримували з різних сторін, розповідає  Олексій Півторак:

«Інформаційні фейки щодо “Азову” були двох видів. Перший — це щось, що просуває бригаду, як нацистів. А другий вид фейків — це вже як накладання сформованого образу нацистів на інформаційні приводи. Найпомітніше це було у 2022 році, коли під час оборони Маріуполя та після неї росіяни ще більше демонізували “Азов”. Наприклад, поширювали фейки про те, що “азовці” ніби як нападають на дипломатів з інших держав у Львові, щоб змусити їх закрити небо України, і відповідно це є тероризмом».

«Азов» дуже швидко з моменту свого заснування став одним із найвідоміших підрозділів України, який ефективно та стійко давав відсіч армії рф та «днр». Навіть інтегрувавшись у структуру Національної гвардії України, бригада «Азов» зберігла свою окремість, через що була помітною для пропаганди, каже Олексій Півторак. Це може бути одна з причин, чому росіяни саме їх обрали як головний обʼєкт для демонізації.

Уже 10 років бійці бригади «Азов» захищають Україну від російського ворога. За цей час вони довели свою незламність та силу, ставши дійсно одним із найвідоміших збройних формувань. Про їхні бойові операції знімаються документальні фільми та пишуться пісні. Без сумнівів, бригада «Азов» — гордість України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *