Організатори «Євробачення» завжди просять нас не політизувати цей конкурс, але в нашій країні це практично неможливо — Світлана Остапа

«Аліна Паш не відмовлялася від Євробачення, її дискваліфікували», — заявили організатори Нацвідбору. Наглядова рада Суспільного мовника планує позачергове засідання через, зокрема, ситуацію навколо Національного відбору на «Євробачення-2022», повідомляє Національна суспільна телерадіокомпанія.

Про це Світлана Остапа, голова Наглядової Ради НСТУ, заступниця шеф-редактора “Детектора медіа”, розповіла в ефірі Громадського радіо.

“В ефірі Суспільного в програмі «Гримерка Євробачення» Аліна Паш заявила, що вона не порушувала закон і не літала з Москви в Крим, а їздила автобусом. А раніше, кілька років тому, в інтерв’ю Каті Осадчій вона казала, що літала, а не їздила. Ми вимагали від команди Аліни довідку, яка могла б підтвердити її слова ще минулого понеділка, тобто до виступу на Нацвідборі. Після того, як опублікували цю довідку, Сергій Стерненко заявив, що це підробка. Тоді компанія знову звернулася до Прикордонної служби, але з іншим запитом. Сьогодні вранці нам офіційно надійшла відповідь, що Аліні Паш довідку про перетин кордону через українську сторону не видавали. Коли ми отримали цю довідку, одразу скликали оргкомітет, запросили Аліну та оголосили їй дискваліфікацію”, – каже Світлана Остапа.

«Я громадянка України, я дотримуюсь законів. У що вилилась ця історія — це зовсім не те, що я закладала у свою пісню. Я не хочу далі бути у цій брудній історії. З важким серцем я знімаю свою кандидатуру як представника України в конкурсі Євробачення. На жаль. Мені справді дуже жаль», — написала співачка.

“Порядки відбору розроблені в Європейські мовній спілці. Організатори «Євробачення» завжди просять нас не політизувати цей конкурс, але в нашій країні це практично неможливо. Фактично щороку відбуваються якісь скандали, пов’язані з недовірою до виконавців.

Після подібного скандалу з Maruv нам дозволили дописати абзац, де написано, що не допускаються до участі ті, хто:

  • виступав у країні агресора;
  • виступав на окупованих територіях та в анексованому Криму;
  • брав участь у заходах, які фінансувалися державними органами країни агресора.

В п’яницю у нас засідання наглядової ради. Будемо розглядати цю ситуацію та напрацюємо рекомендації, як можна покращити проведення конкурсу. За правилами, участь має брати наступний виконавець за результатами відбору. Якщо Кalush погодяться, то цього року вони будуть представляти Україну на Євробаченні. Буквально за кілька днів це стане відомим. Висновки поки що рано давати. Хтозна які ще підводні камені можуть трапитися”, – роз’яснила Світлана Остапа..

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *