Отар Довженко: “Для соціальних мереж новини з України – це дражливий контент”

Як журналістам ефективно працювати з соцмережами у часи війни обговорили разом із медіаекспертами під час онлайн-зустрічі 30 червня “Робота журналістів з соцмережами під час війни: від блокування акаунтів до публікацій з передової”.

Спікерами стали Отар Довженко, «Детектор медіа», голова Незалежної медійної ради, Дмитро Тузов, «Радіо НВ», член Незалежної медійної ради, медіаексперт Фундації Суспільність, Ігор Розкладай, експерт з медійного права ЦЕДЕМ, Тетяна Авдєєва, юристка Центру демократії та верховенства права, Діана Дуцик, членкиня Комісії з журналістської етики.

Модерував захід Тарас Петрів, президент «Фундації Суспільність», член НМР.

Отар Довженко зазначив, що зі зростанням кількості контенту, пов’язаного з війною, проблеми модерації в соцмережах є суттєвішими:

“Для соціальних мереж новини з України – це дражливий контент. Зараз хороший момент для соціальних мереж переглянути політику. Серед викликів – багато контенту поширюють власники дронів, камер спостережень, існує велика кількість маніпуляцій з такою інформацією. Це шкодить обороні України”, – зазначив головний редактор “Детектора медіа”.

Ще однією проблемою, яку обговорили під час дискусії, є проблема узалежнення медіа від соціальних мереж як майданчика для поширення інформації. Замість того, щоб заробляти самим, медіа платить за показ контенту платформі. Щоб зменшити такий зв’язок, Отар Довженко порадив:

  • посилювати зв’язок з аудиторією, щоб читачі/глядачі цілеспрямовано шукали ваш контент;
  • утримуватися від нарощення неорганічної аудиторії;
  • використовувати різні канали поширення інформації.

Дискусію повністю можна переглянути у відео за посиланням.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *