Отар Довженко: «Росіяни поширюють відео катувань свідомо»

Паралельно із терактом в Оленівці, де росіяни шляхом здійснення вибуху вбили десятки українських військовополонених та поранили ще кілька десятків, окупанти з РФ продовжують тероризувати українців й у соцмережах. Ворог поширив відео жорстоких тортур над українським військовим у полоні. Журналісти інтернет-видання «Ґрунт» проаналізували, як працює російський інформаційний терор. Про це йдеться в огляді «Росія хоче, щоб ми боялися».

На питання про те, навіщо РФ поширила відео жорстокого катування та вбивства українського військовополоненого, відповідав головний редактор «Детектора медіа» Отар Довженко.

Як зауважив Отар Довженко, ролик із полоненим не могли би зняти, а тим паче поширити без відома російського військового керівництва: «Це не лише воєнний злочин, який суперечить міжнародному законодавству про поводження з полоненими, а й військовий злочин – він порушує законодавство і статути російської армії. Тому, роблячи і фіксуючи на відео щось подібне, російські військові повинні були бути впевненими, що їм за це нічого не зроблять».

Метою пропагандистів було залякування і травмування українців, вважає експерт, і журналісти їм у цьому допомагати не повинні. «Поширення таких відео не тільки травмує глядачів і викликає в них паніку, а й порушує права катованого і вбитого чоловіка, якого врешті-решт впізнають, і в якого є рідні та близькі. Якщо ніяк не виходить промовчати, можна обмежитись якнайзагальнішим описом», – пояснює Отар Довженко.

Тред від українського користувача Your Kotek Gnanbu у Twitter, де той розповідає про катування полоненого і оприлюднює фото ката, отримав два мільйони переглядів. Частина з них – від іноземної аудиторії. На цей злочин відреагували й західні журналісти, громадські діячі. Американський військовий експерт Джон Спенсер і радник Конгресу США Пол Массара публічно закликали світ надавати Україні більше зброї. Крім цього, 30-31 липня у кільканадцятьох містах в різних країнах світу відбулися мітинги, учасники яких засудили дії РФ щодо полонених.

Нагадаємо, відеозапис катування українського полоненого спочатку опублікував один із російських Telegram-каналів, де часто поширюють матеріали про знущання над українцями. У соцмережі потрапив і запис власне знущань, і відео з тілом страченого згодом українського військового.

Після цього радник голови МВС України Антон Геращенко у своєму Telegram-каналі опублікував особисті дані російського ката (на фото), який вчинив насилля над військовополоненим та поширив це відео.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *