Отар Довженко став головою Незалежної медійної ради

Головний редактор «Детектора медіа» Отар Довженко обраний головою Незалежної медійної ради. За нього проголосувала більшість членів ради. Термін повноважень голови НМР — два роки.

Новою членкинею Незалежної медійної ради стала юристка Центру демократії та верховенства права Тетяна Авдєєва.

Із серпня 2020 до червня 2022 року раду очолювала медіаюристка Антоніна Черевко. Вона мусила скласти повноваження голови та вийти зі складу НМР, бо стала старшою радницею Уповноваженої ОБСЄ з питань свободи медіа. Правила роботи в ОБСЄ не дозволяють сумісництва.

Отар Довженко — редактор, журналіст, медіатренер і дослідник медіа. У 2018—2021 роках — керівник Центру моніторингу та аналітики ГО «Детектор медіа», у 2021—2022 роках — головний редактор онлайн-видання «Детектор медіа». У 2012—2018 роках був викладачем Школи журналістики Українського католицького університету. У 2017—2020 роках — співредактором онлайн видання MediaLab.online Львівського медіафоруму. Співзасновник медіаконсалтингового бюро Longdog.media. У 2005-2011 роках працював у групі видань «Телекритика»; був заступником шеф-редактора, головним редактором сайту, керівником проекту MediaSapiens. Упорядник збірки «Джинсова свобода». У 2017-2018 роках працював редактором онлайн-видання «Твоє місто». Із 2005 року займається моніторинговими дослідженнями українських телеканалів, друкованих та онлайн-видань.

Отар Довженко є членом НМР із грудня 2015 року. Він делегований до складу ради Фундацією «Суспільність». Членами Незалежної медійної ради також є директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко та оглядач Ярослав Зубченко. Першою головою НМР була шефредакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова.

Незалежна медійна рада є постійним громадським моніторинговим та консультативним органом, який розглядає спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, порушень норм журналістської етики, а також надає рекомендації органам влади та іншим зацікавленим задля вдосконалення ними регулювання у медійній сфері. Незалежна медійна рада була заснована п’ятьма провідними медійними громадськими організаціями («Центр демократії та верховенства права», «Інститут Масової Інформації», «Інтерньюз-Україна», «Детектор Медіа» та «Фундація «Суспільність») і складається із 15 членів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *