Отар Довженко: Усі ЗМІ, які доживуть до кінця 2022 року, заслуговують на медаль

Медіаексперт і редактор «Детектора медіа» в інтерв’ю The Fix — про медіаіндустрію в умовах війни.

Український медіаексперт Отар Довженко вважає, що ЗМІ країни сьогодні перебувають у кращому стані, ніж аналітики могли передбачити пів року тому.

«За шість місяців померло набагато менше ЗМІ, ніж ми боялися; багато ЗМІ живуть. Звичайно, вони живуть в режимі економії, менше людей, менше контенту, менші зарплати, менші доходи. Але вони живі, і це вже перемога», — вважає Довженко.

За його словами, найбільші зміни відбулися на телевізійному ринку, де основні канали об’єдналися у спільний марафон. Але якщо він триватиме в такому вигляді ще 6-12 місяців, без підтримки з державного бюджету медіагрупи, які його виробляють, зведуть його до найдешевшого необхідного мінімуму.

«Я вважаю, що принаймні потрібно припинити використання марафону в приватних інтересах політиків і власників. Крім того, його потрібно трансформувати. По-перше, марафон не обов’язково має виходити цілодобово, нікому не потрібно дивитися повтори всю ніч. По-друге, можливо, було б раціонально дозволити каналам транслювати марафон лише частково та показувати рекламу протягом решти часу, щоб вони не втрачали стільки грошей», — сказав медіаексперпт.

Також в інтерв’ю Отар Довженко торкнувся теми іномовлення, зокрема, згадав про телеканал Freedom, який мовить російською мовою.

«Нам потрібно мовлення багатьма іноземними мовами, в тому числі російською. Але я не розумію, чому ми надаємо перевагу російській мові. Я вважаю, що нам варто зосередитися на мовленні англійською мовою, тому що найважливіша іноземна аудиторія для нас — це не росіяни, нас має підтримувати світ», — вважає Довженко.

Також експерт розповів про стан справ серед онлайн-видань, радіостанцій та регіональних медіа. Повністю інтерв’ю ви можете прочитати тут.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *