Отар Довженко: “Влада фактично конфіскувала ефір у мовників і використовує його на власний розсуд”

Вже в перші дні війни найбільші медіагрупи України об’єднали свої зусилля в рамках телемарафону “Єдині новини”: фактично всі загальнонаціональні телеканали транслюють той самий ефір, який вони по черзі виробляють блоками тривалістю по кілька годин.

Про марафон “Єдині новини” у коментарі ВВС висловився медіаексперт ГО “Детектор медіа” Отар Довженко.

З ефіру зникли численні політичні ток-шоу, які раніше були візитівкою українського телебачення. Негласне кураторство над марафоном приписують міністру культури та інформполітики Олександрові Ткаченку та офісу президента.

Три телеканали, що їх пов’язували з Петром Порошенком і які транслювали марафон лише частково, в певний момент просто позбавили доступу до ефірного мовлення. Зараз вони продовжують мовити лише в інтернеті та кабельних мережах, втративши, за даними інформованого співрозмовника ВВС, від чверті до третини своєї довоєнної аудиторії.

“Фактично влада конфіскувала у приватних та громадських мовників їхній ефір і використовує його на свій розсуд – у тому числі для власного піару та зведення рахунків зі своїми колишніми політичними опонентами. При цьому за виробництво контенту та трансляцію платять самі мовники, які до того ж не мають можливості заробляти на рекламі, бо вона в межах марафону неможлива”, – каже ВВС медіаексперт громадської організації “Детектор медіа” Отар Довженко.

Формально мета марафону – перемога України в інформаційній війні, хоча складно сказати, чи мають до цього відношення новини з неприкритим піаром керівництва офісу президента чи контент виробництва студії “Квартал 95”, у якій до обрання працював Зеленський, каже Довженко.

Ексколеги президента випускають для марафону щоденний україномовний гумористичний бюлетень “Байрактар Ньюз”. Гумор там часто нехитрий, народний, притаманний довоєнному, ще російськомовному “Кварталові”.

Наприклад, актор, який зображає Ігоря Стрєлкова-Гіркіна, сидячи на тлі прапора з написом “Свиноросия”, розмірковує про перейменування російської армії на “пронос” – мовляв, тоді “новини про те, що пронос зупинився по всіх фронтах, звучатимуть оптимістичніше”.

“(Міністр культури) Ткаченко вже кілька разів останнім часом повторив, що марафон працюватиме “до перемоги”. Чесно кажучи, я погано уявляю, як у власників телеканалів, окрім самої держави, може вистачити грошей та мотивації фінансувати виробництво марафону ще рік чи два”, – каже Отар Довженко, додаючи, що, за оцінками каналу “1+1”, вартість виробництва лише їхнього блоку марафону становить близько 20-25 млн гривень на місяць.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *