Отар Довженко: “Заборони щодо доступу військових журналістів на фронт не мають стати тотальною практикою”

Про меседжі російської пропаганди щодо війни в Україні, редактор «Детектора медіа» Отар Довженко спілкувався в ефірі каналу «Еспресо»

Не пустили на фронт журналістів перед контрнаступом. Як ви це оцінюєте?

Я проти не вмотивованих обмежень. Те, що відбувалось в останні дні було настільки славним, переможним і класним як образ, що, припускаю, якби це справді можна було показати журналістам, то це було би дуже класно. Якщо військове керівництво не схотіло цього показувати, то, отже, мало для цього всі підстави. Я вірю в цьому питанні військовому командуванню. Але це не має бути тотальна практика і такі заборони не мають бути на тривалий час.

А як щодо інших ситуацій обмеження? Наприклад, щодо того, що «Еспресо» не може мовити на Т2, який є безкоштовним і загальнодоступним, не пускають до ведення телемарафону. Що з цим робити?

Схоже, з цим нічого не можна зробити. Бо всі раціональні аргументи про те, що нема підстав для такого обмеження завершуються просто казуїстикою. Єдине, що можна публічно говорити про те, що подібні обмеження не можна видавати як те, що робиться задля перемоги. Владі за це нічого не буде, бо якщо буде перемога – то про цю ситуація ніхто і не згадає, якщо не перемога – то теж якось суспільству буде не цього. Просто треба виборювати свою свободу і права всіма доступними методами і шукати нові способи доносити правду до аудиторії.

Повну розмову можна подивитись у відео:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *