Отар Довженко: Захищатися, коли на твою країну нападають — не право, а обов’язок держави

Про боротьбу з пропагандою та резонність блокування каналів Медведчука керівник моніторингового центру ГО “Детектор медіа” Отар Довженко поспілкувався з виданням Дивись.Інфо.

“Мені невідомі випадки історії, аби держави під час війни дозволяли на своїй території вільно працювати медіа, які займаються неприхованою пропагандою на користь противника. Я погано уявляю ситуацію, за якої, наприклад, в Америці почав би мовити антиамериканський телеканал, спонсорований талібами, або в Південній Кореї — канал пропаганди ідей чучхе (ідеологія, розроблена лідером КНДР Кім Ір Сеном). Думаю, їх або ніхто не намагається створити, або такі спроби припиняють на старті спецслужби, яким не доводиться виправдовуватись перед суспільством за “наступ на свободу слова”, – ділиться Отар Довженко. 

Медіаексперт наголошує на тому, що протидіяти зовнішній пропаганді – нормальна практика з боку держави.

“Пропаганда – не просто один з інструментів гібридної війни Росії проти України, а основний засіб. Ця риторика допомагає Кремлю у війні проти України та підштовхує нашу державу до поразки і зникнення, до повернення у статус протекторату Росії. Елементи цієї риторики – прокремлівська пропаганда, заперечення російської агресії та окупації Криму, заклики до капітуляції (“мир на умовах Росії”) тощо. Захищатися, коли на твою країну нападають – не право, а обов’язок держави. Те, що ці медіа змогли виникнути, працювали практично без проблем і мімікрували під “українські” так довго — вже величезний прорахунок держави”, – наголошує Отар Довженко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *