Пандемія прискорить перехід медіа на платний контент, — Наталя Лигачова

Перехід медіа на платний контент в умовах пандемії, боротьбу з фековими новинами та нові медійні теми в інтерв’ю виданню «Факти» розповіла шеф-редактор порталу «Детектор Медіа» та голова ГО «Детектор Медіа» Наталя Лигачова.

Зараз дуже складно прогнозувати, тому що все в такій динаміці, багато несподіваних речей … Дуже сильно впав рекламний ринок, і у мене великі сумніви, що найближчим часом він відновиться. Ми не знаємо, коли пандемія піде на спад. Навіть якщо це трапиться скоро, удар по економіці завдано дуже великий. І перше, що бізнес викреслює в кризовій ситуації зі своїх бюджетів, це витрати на рекламу. Роки два з нею буде сутужно. Тому, мені здається, пандемія прискорить перехід медіа на платний контент. Нинішня криза створить для цього передумови.

— До речі, кілька сайтів великих українських видань, взявши до уваги досвід провідних ЗМІ світу, попросили читачів матеріально підтримати якісну журналістику. І тисячі людей відгукнулися.

— Цього можна було очікувати, бо ці видання — приклад якісної журналістики, і вони мають обізнану аудиторію. Я і сама підписалася на кілька з них. Усе повинно мати свою ціну. І це розуміння зараз приходить. Базова інформація має бути загальнодоступною, а якщо хочеш отримати трохи більше, за це потрібно заплатити.

— Кілька років тому на міжнародному форумі «Медіа майбутнього» я ​​спілкувалася з головним редактором The Guardian Аланом Расбріджер. Запам’яталися його слова про те, що майбутнє за ексклюзивом. А що ви думаєте з цього приводу?

— Ексклюзив — те, до чого видання завжди мають прагнути. Думаю, ми наближаємося до ситуації, коли якісний контент зможе належним чином монетизуватися.

— Як ви вважаєте, які тематичні ніші стануть в журналістиці особливо актуальні?

— Зрозуміло, що тривалий час підвищеним попитом користуватиметься все, що стосується здоров’я. На перший план вийде і тема сімейного дозвілля, оскільки люди будуть змушені змінити свої звички і, звісно, місця відпочинку, адже в туристичній галузі відбудуться глобальні зміни. Тобто буде затребувана корисна інформація прикладного характеру, яка потрібна в повсякденному житті.

Повне інтерв’ю читайте за посиланням.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *