Представництво ЄС в Україні засудило атаку анонімних телеграм-каналів на «Детектор медіа» та ІМІ

Представництво ЄС в Україні засудило атаку анонімних телеграм-каналів на «Детектор медіа» та ІМІ. Відповідна реакція з’явилася на офіційній фейсбук-сторінці представництва.

«Анонімні телеграм-канали намагаються шантажувати “Детектор медіа” тa Інститут масової інформації (ІМІ) з метою перешкоджання їхній журналістській діяльності. Дискредитація й тиск на вільні медіа — це неприйнятна маніпуляція інформацією», — йдеться в дописі.

Напередодні «Детектор медіа» та Інститут масової інформації заявили про тиск і перешкоджання журналістській діяльності у зв’язку з організованою кампанією фейків і чорнухи, яку розгорнула проти двох організацій група анонімних телеграм-каналів.

Кампанія очорнення «ДМ» та ІМІ розпочалася з допису одного з фігурантів викривального дослідження Інституту масової інформації — анонімного телеграм-каналу «Батальйон “Монако”» і розійшлася іншими анонімними телеграм-каналами, серед яких «Доброго вечора, ми з України», «Джокер», а також її активно поширювала «Труха» і її регіональна мережа телеграм-каналів.

Ці телеграм-канали поширюють фейк про те, що начебто «ДМ» «платить рублями» російським сервісам і «спонсорує війну». При цьому використовують скриншот дослідження ІМІ про фейки та маніпуляції анонімних телеграм-каналів і помийок, що заробляють джинсою, рекламою азартних ігор і маніпулюють чутливими темами, як-от загрозою російських обстрілів.

Згодом канал «Батальйон “Монако”» опублікував «опитування», в якому пропонує аудиторії обрати спосіб розправи з «ДМ» та ІМІ, а деякі анонімні коментатори пропонують ліквідувати ці організації, спалити їхні офіси тощо.

Наразі «ДМ» та ІМІ готують заяву до правоохоронних органів у зв’язку з тиском і перешкоджанням професійній журналістській діяльності (за ч. 2 ст. 171 Кримінального кодексу України).

Також відповідно до ч. 1 ст. 94 ЦК України юридична особа має право на недоторканість її ділової репутації. Якщо ті, хто поширив цю недостовірну інформацію, спрямовану на підрив ділової репутації «ДМ» та ІМІ, не спростують її на своїх сторінках, ми також вживемо окремі дії в юридичній площині для захисту своїх прав.

Фото: Представництво ЄС в Україні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *