«Репортери без кордонів» засудили спробу анонімних телеграм-каналів дискредитувати «Детектор медіа» та ІМІ

Організація «Репортери без кордонів» засудила спробу анонімних телеграм-каналів дискредитувати «Детектор медіа» та ІМІ. Відповідна реакція з’явилася на офіційній сторінці RSF в соцмережі Х.

«Анонімні телеграм-канали розгорнули наклепницьку кампанію проти медіазахисних організацій ІМІ, локального партнера RSF, та “Детектора медіа”. RSF засуджує спробу дискредитації та залякування незалежної журналістики», — йдеться в заяві.

Напередодні Представництво ЄС в Україні засудило атаку на «Детектор медіа» та ІМІ, зазначивши, що дискредитація й тиск на вільні медіа — це неприйнятна маніпуляція інформацією.

Українські журналісти і медійні організації також обурені скоординованою кампанією з дискредитації та тиску з боку анонімних телеграм-каналів. Учасники Медіаруху закликали правоохоронні органи встановити причетних до організації медійної атаки на «ДМ» та притягти їх до відповідальності.

Нагадаємо, 28 листопада «Детектор медіа» та Інститут масової інформації заявили про тиск і перешкоджання журналістській діяльності у зв’язку з організованою кампанією фейків і чорнухи, яку розгорнула проти двох організацій група анонімних телеграм-каналів.

Кампанія очорнення «ДМ» та ІМІ розпочалася з допису одного з фігурантів викривального дослідження Інституту масової інформації — анонімного телеграм-каналу «Батальйон “Монако”» і розійшлася іншими анонімними телеграм-каналами, серед яких «Доброго вечора, ми з України», «Джокер», а також її активно поширювала «Труха» і її регіональна мережа телеграм-каналів.

Ці телеграм-канали поширюють фейк про те, що начебто «ДМ» «платить рублями» російським сервісам і «спонсорує війну». При цьому використовують скриншот дослідження ІМІ про фейки та маніпуляції анонімних телеграм-каналів і помийок, що заробляють джинсою, рекламою азартних ігор і маніпулюють чутливими темами, як-от загрозою російських обстрілів.

Згодом канал «Батальйон “Монако”» опублікував «опитування», в якому пропонує аудиторії обрати спосіб розправи з «ДМ» та ІМІ, а деякі анонімні коментатори пропонують ліквідувати ці організації, спалити їхні офіси тощо.

Наразі «ДМ» та ІМІ готують заяву до правоохоронних органів у зв’язку з тиском і перешкоджанням професійній журналістській діяльності (за ч. 2 ст. 171 Кримінального кодексу України).

Фото: Philip Wilson / rsf.org

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *