Щоб не було, як у Росії: чим загрожує ігнорування журналістів з боку влади – Наталія Лигачова на 5 каналі

Про свободу слова і пропаганду Наталія Лигачова, голова ГО “Детектор медіа”, спілкувалась у  студії програми “ІнфоДень” на “5 каналі”.

Зокрема, говорили про судове протистояння між Національною радою з питань ТБ та телеканалом NewsOne, який належить Віктору Медведчуку, куму Путіна.

“В мене є обережний оптимізм, бо Нацрада більшістю підтримала це рішення. Але є побоювання, що це доведуть до суду, а суд потім відмовить Нацраді”, – стримано прокоментувала Наталія Лигачова.

Експертка вважає, що ситуація, яка склалася, – це “великий такий екзамен для нової влади“: “Якщо вона (влада – ред.) докладе зусиль, щоби були краще прописані закони щодо інформаційної безпеки, щодо прозорості власності, щодо прозорості фінансування ЗМІ… То ми тоді зможемо сказати, що так: вони за те, щоби російська пропаганда пішла з нашого інформаційного простору. Якщо цього не буде робитися, а будуть просто красиві слова – то це буде просто гарний камуфляж”.

Наталія Лигачова нагадала, до чого може призвести ігнорування владою засобів масової інформації: “Є велика небезпека, що ми будемо такою “Новою газетою”, як у Росії: яка є, яка якісна, але яку мало хто бачить, читає і поважає”.

“Ми можемо залишитися з трьома-чотирма телеканалами – це “п’ята колона”. Це вже не проросійська, а російська колона всередині інформаційного простору України. І так просто вона не здасться”, – переконана Наталія Лигачова. – “Те, що там робиться, редакційна політика – це не ЗМІ, це пропаганда. Вони створюють усі умови, щоб політики, які володіють ними, або ті, кого вони запрошують на ефіри, маніпулювали в прямому ефірі і пхали гасла російської пропаганди… Хто запрошує так, що там на десять з ОПЗЖ був тільки один, наприклад, із “Європейської солідарності”?.. Ми маємо справу з пропагандистськими ресурсами, а не зі ЗМІ”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *