«Слуги народу» не мають права розпитувати про гостей студії й диктувати умови, — Наталія Лигачова

Про ситуацію щодо заяви телеведучої ток-шоу «Зворотний відлік» на громадському телеканалі «UA: Перший» Мирослави Барчук щодо контролю з боку Офісу президента присутності на ефірах народних депутатів від фракції «Слуга народу» й тиску на журналістів, голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова поспілкувалась в ефірі 4 каналу.

«Мені дивно чути від тих, хто захищає у цій ситуації Офіс Президента, мовляв, у “Зворотнього відліку” рейтинги погані, проблеми з достриманням стандартів тощо. Ми моніторимо “Зворотній відлік” і знаємо всі негаразди в цій програмі. Іноді буває незбалансованість або не відділені факти від коментарів, але це є і на інших ток-шоу. Однак, якщо “Зворотній відлік” порівняти з іншими ток-шоу, то він на голову вищий від рівня тих шоу, на які залюбки ходять ті ж самі “слуги народу”. І якщо Гео Лерос недостаньо експертний в темі бюджету – то за це їх покритикуємо ми, але не владна партія. Бо кого запрошувати – це справа редакції», – каже Наталія Лигачова.

Медіаекспертка зауважує, що варто обговорювати конкретну ситуацію, а не шоу загалом. І зауважує: з боку влади поведінка була некоректною.

“Я не у всьому поділяю позицію “Зворотнього відліку”, але владна партія не має права розпитувати, чому запросили Гео Лероса, або висувати заяви, що має бути два представника від партії в студії. Вони можуть не прийти, але тиснути на журналістів не мають права. А подібні заяви і розпитування в ультимативній формі з боку влади – це тиск”, – акцентує Наталія Лигачова.

Голова «Детектора медіа» додає, що цей інцидент вкотре показав негативне ставлення чинної влади до медіа.

“На жаль, хоч ця влада і прозахідна, однак, на мою думку, їхня комунікація з медіа найгірша за всю історію незалежності. Навіть за часів Януковича були Дарка Чепак та Ганна Герман, з якими можна було вести діалог. За часів Порошенка теж завжди можна було поспілкуватись із Цеголком, навіть якщо позиції і погляди на ситуацію були кардинально різними, однак завжди був можливим діалог. А ця влада постійно демонструє зневагу до медіа і журналістів, особливо до тих, які владу не підтримують”, – підсумовує Наталія Лигачова.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *