Спочатку ми побачимо патріотичний телеканал, але що буде далі? – Наталя Лигачова

Наталя Лигачова, голова ГО «Детектор медіа», в ефірі телеканалу “Київ” розповіла про новий інформаційний телеканал, що створюється в Україні.

“До нового каналу Ukraine World News є багато питань. Не лиш тому, що там екс-працівники каналів Медведчука. Там працюватиме багато людей, яких ми не знаємо, та і розуміємо, що не всі працівники каналів Медведучка – російські агенти і розділяли проросійські погляди. Але от щодо тих, хто формував редакційну політику – то тут можна було би трішки зачекати, перш ніж їх запрошувати в загальнонаціональний ефір. Так, вони професіонали, бо люди, які працювали на каналах Медведчука, знають, що таке інформаційне мовлення, і “мігрували” з каналу на канал. До слова, вони стверджують, що це буде не інформаційний канал ( бо інформаційні канали мають обов’язок транслювати телемарафон). Хоча спершу позиціонували його як інформаційний, а тепер шукають інше формулювання.

Є багато питань і щодо того, як Кропачов, який досі не займ медіабізнесом, зміг отримати ліцензію. До слова, цей канал створений на базі 4 каналу, який належав депутату Ковальову, колаборанту, який загинув в Херсоні. Канал був був створений кількома юрособами. І коли був Ковальов визначний колаборантом, то канал націоналізували. Але цікаво, що саме та юридична особа, якій належала ліцензія у цифрі, не була націоналізована. Офіційно це пояснили тим, що вони встигли продати ліцензію. Але дивно, що все так встигли вчасно продати. 

Третій нюанс – неясно, яку роль тут має влада. Розуміємо що будь-яка Нацрада буде певною мірою пропрезидентською. Так от Нацрада досить швидко вона переоформила ліцензію і власників. Досі не розуміємо, чи не буде у власності якогось “хвоста” з числа чиновників часів Януковича. 

Однак я певна, що глядачі отримають зараз асолютно патріотичний канал. Але так починають багато каналів. Колись на 112 каналі виходили програми Радіо “Свобода”. Але бекграунд, який стоїть за людьми з колишніх каналів Медведчука, може бути використаний в певний час. Наприклад, спершу можна вийти з патріотичними позиціями, а потім схиляти аудиторію до миру за будь-яку ціну. Чи станеться це з цим каналом, поки неможливо зрозуміти”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *