Стартувала онлайн-школа «Детектора медіа» «Якісний дебют у журналістиці 2.0»

Навчатись у школі отримали змогу 25 учасників, яких обрали з числа 122 надісланих заявок.

За задумом у тренінговому курсі взяти участь могли студенти медійних спеціальностей, які ще не мають досвіду роботи з усієї Украни, в тому числі ті, хто фізично знаходиться за кордоном, але навчається в українському виші. Найстаранніші учні отримають запрошення на стажування.

У вітальній промові голова ГО «Детектор медіа» та шеф-редактор однойменного інтернет-видання Наталія Лигачова зазначила: «Навчайтесь в кращих, не втрачайте жодної можливості, завжди памʼятайте про стандарти і репутацію, почніть з новин – це база журналістики, потім спеціалізуйтесь і розвивайтесь, кращих чекаємо на стажування. Подяка топ-спікерам, партнерам і грантодавцям за можливість такої школи».

“В анкеті, яку заповнювали кандидати, була графа про мотивацію – навіщо їм потрібна така школа, в такому форматі, і саме зараз? Відповіді були різні, але більшість – про дефіцит практичних навичок і потребу спілкування не лише з викладачами, а з менторами, які своїми руками і головами творять високоякісну українську журналістику. На період навчання більшості з журналістів-початківців припали два роки ковідних обмежень, а потім ще й повномасштабна російська агресія. Усе це не найкращим чином вплинуло на навчальний процес, проходження практики в редакціях, зрештою, психологічний стан”, -каже авторка курсу та менторка школи Ірина Малихіна.

Під час першого дня першого модуля студенти поспілкувались з Отаром Довженком про стандарти журналістики та прослухали лекцію про інтерв’ю журналістки «Радіо Свобода» та радіо НВ Власти Лазур. В другий та третій дні слухачі долучились до тренінгу «Основи репортажистики» від Марічки Паплаускайте, зустрілися з воєнкоркою Анастасією Федченко, поспілкувалися про нюанси створення аналітичних матеріалів з економічним журналістом та редактором Андрієм Яніцьким та про важливість мульмедійної подачі інформації з директоркою департаменту цифрового контенту та соцмереж Суспільного Олександрою Черновою.

Зіркові лектори та тренери навчатимуть учасників і під час наступних трьох модулів.

“Близьке спілкування з авторитетними журналістами для учасників курсу важливе – і як моральний стимул, і як можливість зробити роботу з ментором-практиком. Це та сама неформальна освіта, яка не замінить академічну і практику безпосередньо в редакціях, але для когось може стати поворотним моментом у розумінні себе в професії та дати важливі інструменти ремесла. Принаймні, я дуже на це сподіваюсь. І з огляду на активність слухачів, їх реакції та питання спікерам – бачу, що «контакт» таки є. Попереду ще три модулі, з практичними завданнями, фідбеком і результатом – та стажуванням найбільш активних у редакції Детектора Медіа та публікаціями найкращих матеріалів у ДМ і партнерських медіа”, – каже Ірина Малихіна.

Ірина Малихіна

Навчання відбувається в Zoom у форматі чотирьох дво- або триденних модулів із проміжками у 2–3 тижні. Кожен модуль включає лекції, розбори домашніх завдань, онлайн-зустрічі з досвідченими медіафахівцями. Протягом навчання кожен учасник/-ця за допомогою ментора працюватиме над власним матеріалом в одному з трьох запропонованих текстових жанрів: репортаж, аналітична стаття або інтерв’ю.

До слова, Ірина Малихіна працювала на Першому національному, телеканалах «1+1», «Інтері», СТБ, ТРК «Україна», «Радіо Свобода» тощо. Окремий рядок біографії — робота продюсеркою київського бюро міжнародної інформаційної агенції REUTERS (1994–1999). У 2014–2018 роках — керівниця Служби новин телеканалу «112 Україна», у той час випуски новин телеканалу були в топі моніторингів з дотримання стандартів журналістики в медіа. Звільнилася за власним бажанням у 2018-му, після зміни власника каналу. Наразі основна сфера професійної зацікавленості — репортажистика та документальні проєкти. Працює також як медіаконсультантка та медіатренерка.

Нагадаємо, це вже друга школа, яку «Детектор медіа» організовує за цією концепцією, — перша відбулась навесні 2021 року. Друга школа була запланована на весну 2022 року, але з огляду на повномасштабну російську агресію її довелося перенести і дещо переформатувати. Зокрема, організатори додали  тренінги, актуальні для журналістики під час війни.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *