Завершився навчальний проєкт «Детектора медіа» «Якісний дебют у журналістиці»

Авторам і авторкам найкращих текстів запропонують оплачуване стажування в редакції.

 Громадська організація «Детектор медіа» завершила навчальний проєкт для студентів журналістських спеціальностей «Якісний дебют у журналістиці». Онлайн-навчання стартувало у березні й складалось із чотирьох триденних модулів. Організатори запропонували молодим людям, які прагнуть успіху в журналістиці, але відчувають брак практики, втілити свою мрію — з допомогою тренерів і менторів написати якісний матеріал рівня провідних українських видань. 

Заявки на участь у проєкті подали понад 230 майбутніх журналістів і журналісток з усіх регіонів України. З них організатори дібрали 21 учасника/учасницю. Це люди з Миколаєва, Вінниці, Києва, Львова, Івано-Франківська, Полтави, Харкова, Кривого Рогу, Запоріжжя, Одеси, Луганщини та Донеччини, які навчаються на медійних спеціальностях у різних українських вишах. Сімнадцять із них дійшли до фіналу: написали та підготували до публікації якісний журналістський матеріал — репортаж, аналітику або інтерв’ю.

Навчання складалося з онлайн-лекцій, тренінгів і знайомств із журналістами-практиками. «Ми могли, звісно, запросити викладачами метрів української журналістики, — розповідає керівник проєкту Отар Довженко. — Але ж ми мали на меті з робити це навчання максимально прикладним. Тому викладачами й героями зустрічей були молоді зірки журналістики — люди, які увійшли в професію не так давно, але вже досягли успіху у своїй ніші».

Менторкою учасниць, які обрали жанр репортажу, стала головна редакторка Reporters і фіналістка премії імені Гонгадзе Марічка Паплаускайте. Про аналітику розповідав керівник Центру журналістики Київської школи економіки Андрій Яніцький. Журналіст «Голосу Америки» Остап Яриш розповідав про свою роботу в США, головна редакторка Liga.life Ірина Андрейців — про роботу з соціальними темами, культурна журналістка Юстина Добуш — про інтерв’ю, головний редактор «Бабеля» Євген Спірін — про якісні історії, засновниця проєкту «По той бік новин» Альона Романюк — про перевірку фактів, співтворець TheUkrainians і «Радіо Сковорода» Володимир Бєглов — про толерантність і права людини в журналістиці, засновник GeekInformator Микита Городивський — про гік-журналістику, засновниця «Рубрики» і головна редакторка «Восточного варианта» Анастасія Руденко — про журналістику рішень, соціальна редакторка «Заборони» Дарина Мізіна — про побудову власного бренду в соцмережах, координаторка міжредакційних обмінів Media Development Foundation Ірина Гоюк давала поради, як знайти місце для стажування і взяти від нього якомога більше.

«Для багатьох учасниць і учасників це був перший досвід створення матеріалу для серйозного медіа, — каже Отар Довженко. — Не “залікової роботи” для викладача, а повноцінного тексту, який пройде реальний редакційний фільтр. Більшість чудово впоралась із цим завданням і тепер зможе використати цей досвід для наступних публікацій». Серед уже опублікованих матеріалів, створених у межах школи — аналіз політики Емманюеля Макрона Анастасії Ізвощикової, досвід переїзду з Донеччини на Рівненщину Єви Коритної, розбір перспектив вакцинації від коронавірусу на Івано-Франківщині Ілони Шевченко, інтерв’ю зі співзасновником команди, яка озвучує фільми українською, Катерини Гнідковської, розмова з режисеркою анімації Катерини Дев’ятко, інтерв’ю з редакторкою кіноперекладів Марії Крикунової, матеріал про принципи формування рекомендацій у тіктоку Наталії Данилюк та екскурс в історію смартфонів Олександра Черепені.

«В основу цього курсу ліг підхід, який створила й практикувала команда Школи журналістики Українського католицького університету (2011—2019): студенти з першого дня стають журналістами і працюють у реальних умовах, паралельно отримуючи нові знання та враження. Там цикл, який ми пройшли один раз, можна було повторювати десятки разів. Але навіть одна вдала спроба може бути поштовхом для професійного зростання — або навіть прориву», — коментує Отар Довженко. П’ятеро учасників і учасниць проєкту, які вчасно і якісно виконали завдання й чиї тексти організатори вважатимуть найбільш якісними, отримають запрошення на оплачуване стажування.

Нагадаємо, «Школа якісних медіа» ГО «Детектор медіа» розпочала свою роботу у 2018 році. Курс «Якісний дебют у журналістиці» — п’ятий проєкт Школи. До цього освітньо-тренінговий центр «Детектор медіа» реалізував чотири проєкти: для білоруських блогерів і журналістів, для українських відеоблогерів, для українських тележурналістів і для білоруських відеоблогерів. Раніше «Детектор медіа» розробив навчальні онлайн-курси для журналістів та для всіх, кому цікаво підвищити рівень медійної грамотності.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *