«Детектор медіа» підбив підсумки останнього модулю Школи якісних медіа

Завершився останній модуль проекту «Школа якісних медіа», яку проводила громадська організація «Детектор медіа» для білоруських журналістів та блогерів.

Останній модуль був присвячений питанням безпеки – як фізичної, так і віртуальної, а також відпрацюванню практичних кейсів щодо відповідальності журналіста і протидії цензурі.

Досвідчені фахівці з цифрової безпеки з проекту DSS380 (Digital Security School 380) Андрій Маштаков та Павло Бєлоусов розповіли про основні небезпеки, які можуть підстерігати журналістів у віртуальному просторі. Згадали і про небезпеку використання найпоширеніших паролів та як генерувати надійніші паролі за допомогою спеціалізованих програм, про двохфакторну авторизацію, оцінку цифрових ризиків та фішинг. Крім цього, обговорили і алгоритм дій журналіста у випадку зламу чи кібератаки, а також те, як захистити свої дані.

Цілий день білоруські медійники не лише слухали, але й практикувались у наданні першої домедичної допомоги під ретельним критичним поглядом фахівців 44-го навчального центру. Спершу експерти розповіли, як спиняти кровотечу, робити штучне дихання, серцево-легеневу реанімацію. Потім – продемонстрували це на манекенах та на колегах.

А тоді настав час перевірити, наскільки учасники засвоїли знання. Тож їх розділили на дві групи і кожна з них зіткнулась із симуляцією «надзвичайного випадку» на задньому дворі готелю. Перша група учасників мала надати допомогу чоловікові, який розбився на мотоциклі і отримав перелом ноги та травму голови, а також його другу, у якого через стрес стався серцевий напад. Інша група потрапила у ще скрутнішу ситуацію – ножові поранення у двох не дуже тверезих осіб, схоже на побутовий злочин. Оскільки з антуражем (зокрема з наявністю «крові») та завдяки чудовим акторським здібностям у «жертв» все виглядало дуже реалістично, тож і білоруські медійники змогли сповна проникнутись стресовістю надзвичайної ситуації та повправлятися у наданні допомоги.

Крім того, учасники взяли участь у рольовій грі «Тед Шульц» щодо відповідальності журналіста перед суспільством та протидії цензурі за модерації медіаексперта Ігоря Куляса. Головною дилемою гри було те, чи має журналіст повідомляти суспільно значущу інформацію, якщо вона може суперечити інтересам держави (міста, суспільства, влади, нації тощо) або її розкриття може створити небезпеку для життя і здоров’я людей.

Підсумком Школи став захист індивідуальних проектів, які учасники реалізовували протягом усього періоду навчання. Проекти були дуже різноманітними і стосувались як суспільно-політичної тематики, так і культурної, як власне контенту, так і нативної реклами та інших форм зробити медіа прибутковим, не порушуючи стандартів журналістики.

Нагадаємо, навчальний курс складався з чотирьох триденних модулів, що пройшли у Києві протягом грудня 2018 – червня 2019 року. Під час першого модуля, учасники вивчали професійні стандарти журналістики та їх практичне застосування, фактчекінг, а також навчилися розпізнавати пропаганду та маніпуляції. Другий модуль був присвячений  форматам текстової журналістики, і досвідчені українські журналісти та тренери розповідали білоруським учасникам про основи успішної роботи у конкретному жанрі журналістики. Третій модуль комплексно охопив питання роботи з відео та соцмережами.

Проект був реалізований спільно з некомерційною організацією Pact за фінансової підтримки Агентства США з питань міжнародного розвитку (USAID).

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *