Журналісти-телевізійники продовжують навчання у «Школі якісних медіа» онлайн

Попри карантин четвертий, завершальний, модуль тренінгового курсу ГО «Детектор медіа» для тележурналістів розпочався вчасно і вперше проходитиме онлайн. Цього разу учасники будуть працювати над спільним випуском новин про те, як у їхніх містах і районах відбуватиметься послаблення карантину. 

Для більшості слухачів курсу відео-дзвінки у форматі конференцій перестали бути чимось незвичайним за час пандемії в Україні. Хоча дехто ностальгував за живим спілкуванням з колегами.

Модерував онлайн-зустріч ментор-координатор «Школи якісних медіа» ГО «Детектор медіа» Отар Довженко. Головна тренерка, випускова редакторка «Сніданку з 1+1», Галина Кричковська-Трохова розповіла про завдання модулю та технічні особливості дистанційної роботи та індивідуальних консультацій. 

«Є певні переваги в дистанційному форматі роботи, — звернулася до учасників Галина Кричковська-Трохова. — Я назву вас королями своїх регіонів. Бо кожен зможе розповісти унікальну історію, яка була б цікава всій країні. Було б дуже важко зняти 15 різних сюжетів у Маріїнському парку на одну й ту ж саму тему».

Обговорюючи теми майбутніх сюжетів, тележурналісти разом з тренером шукали цікаві формати, обговорювали ризики використання архівних кадрів, коли немає можливості виїхати на зйомку, та інші нестандартні ситуації, що можуть виникнути під час підготовки телевізійних новин в період карантину. 

За тиждень учасники зберуться на ще одну онлайн-зустріч, щоб Галина Кричковська-Трохова і Отар Довженко прокоментували концепції і плани сюжетів. 

З монтажем робіт тележурналістам за потреби будуть дистанційно допомагати двоє досвідчених монтажерів.

Перегляд і фінальну оцінка випуску новин з різних куточків України планують теж онлайн — наприкінці травня. 

Нагадаємо, «Школа якісних медіа» ГО «Детектор медіа» розпочала свою роботу у 2018 році. Курс «Школа якісних медіа. Ефективні та відповідальні теленовини» — третій проєкт Школи. До цього освітньо-тренінговий центр «Детектор медіа» реалізував ще два проєкти: для білоруських блогерів і журналістів та для українських відеоблогерів. Раніше «Детектор медіа» розробив навчальні онлайн-курси для журналістів та для всіх, кому цікаво підвищити рівень медійної грамотності.

 

Тренінговий курс «Школа якісних медіа. Ефективні та відповідальні теленовини» проводиться у партнерстві з Українською медіа Е-школою (UMES) в рамках проекту «Медійна програма в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAIасD) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

Фото – Світлана Григоренко

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *