«Суспільне має стати основною платформою для якісного суспільно-політичного контенту» – Лигачова на Донбас Медіа Форумі

Розвивати суспільний мовник як суспільно-політичний канал, об’єднувати зусилля для генерування якісного контенту для суспільного і посилювати його як противагу існуючим інформаційним каналам – так бачить перспективи розвитку суспільного мовника Наталія Лигачова, голова ГО «Детектор медіа».

Про це вона сказала під час дискусії «Медіа як інструмент для маніпуляції суспільною думкою під час виборчої турбулентності. Як цьому протистояти», яка відбулась в рамках «Донбас Медіа Форуму»  5 вересня 2019 року у Харкові.

«Досягненням минулої влади було створення суспільного мовника та старт потужного ток-шоу «Зворотній відлік». Ми зрозуміли за цих 5 років, що таке суспільне мовлення і яким чином воно може впливати та порядок денний. Однак через недофінансування та низку інших факторів, на жаль, суспільний мовник не зміг показати своїх можливостей на повну.  Під час дебатів ми побачили вектор, у якому варто розвивати його – як суспільно-політичний канал. Власне, вважаю, що більше допомоги Суспільному має надавати, наприклад, Громадське. Я би бачила їх як продакшн для контенту для суспільного. Не бачу сенсу в розпорошенні коштів, зусиль донорів та команд і вважала би найефективнішим працювати разом на одній платформі»,  – каже Наталія Лигачова.

Експертка наголосила на тому, що ринок змінюється і все більшу роль відіграють інформаційні канали. Мовляв, результати дослідження демонструють, що з числа конкретних політиків, політичних фігур називали саме тих, хто найчастіше з’являвся на ефірах інформаційних каналів.  З огляду на те, що три інформаційних канали належать Вікторові Медведчуку, сильний суспільний мовник міг би стати певною противагою інформаційним каналам, створити баланс.

«Суспільний мовник може стати сильний завдяки якісній, добре модерованій дискусії, яка цікава глядачам. Однак мало лише робити гарну дискусію на каналі – її треба добре промотувати в соціальних мережах і залучати нових глядачів», – додала Наталія Лигачова.

«Донбас Медіа Форум» ініційований місцевими журналістами в 2015 році та впроваджується громадською організацією «Донецький інститут інформації». Форум підтримують Представництво ЄС в Україні, Посольство США, Internews Network, Програма ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP), спільно імплементована ПРООН, ООН Жінки, UNFPA та ФАО, Посольство Нідерландів в Україні/

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *