Світлана Остапа: “До оновленого наказу № 73 щодо правил акредитації журналістів залишається багато питань”

Міністерство оборони повідомило про зміни до наказу Головнокомандувача ЗСУ № 73 «Про організацію взаємодії між Збройними Силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану».

Зміни внесено згідно з наказом №49 від 27.02.2023 року. В повідомленні МО йшлося, що ними були враховані рекомендації НСЖУ, профільних медійних організацій.

Але представники Медіаруху повідомили «ДМ», що, незважаючи на те, що після скандалу у зв’язку з позбавленням акредитації багатьох іноземних та вітчизняних медіа за роботу в деокупованому Херсоні відбулося дві робочих групи за участі журналістів, профільних ГО та представників ЗСУ, Генштабу, Офісу президента, більшість їх пропозицій не врахована.

Світлана Остапа, голова Наглядової Ради Національної суспільної телекомпанії України, заступниця шеф-редакторки «Детектора медіа» каже, що була присутня на обох зустрічах. На них «були ще раз озвучені всі питання, які лягли в основу заяви від Медіаруху. Представники влади, ЗСУ пообіцяли конструктивну співпрацю, щоб усі ці питання розв’язати. Навіть хотіли створити спільну робочу групу. Але в результаті ми сьогодні читаємо нові правила акредитації, до яких у журналістів знову виникають питання. Медійники вважають, що ці правила погіршать умови роботи медіа. Думаю, якщо хворобу остаточно не вилікувати, то вона може перерости у хронічну. Треба поважати роботу один одного, не можна допускати протистояння журналістів і військових. Ми всі працюємо на Перемогу».

Читайте також: 

Нагадаємо, в Україні змінюють правила отримання журналістами акредитації під час дії воєнного стану. Відповідні зміни до наказу № 73  від 27 лютого 2023 року опубліковані Міністерством оборони. Запроваджено прескарту нового зразка зі строком дії до 6 місяців, попередні прескарти будуть дійсними до 1 травня 2023 року.

Відтепер командувачі в районах відповідальності визначатимуть зони для перебування представників ЗМІ: зелена зона, жовта зона та червона зона.

У листопаді 2022 року Генштаб повідомив про скасування низці представників ЗМІ дозволу на роботу та анулювання їхніх прескарт. Рішення було мотивоване  «порушенням правил роботи у районі ведення бойових дій», зокрема, у звільненому від росіян Херсоні.

Дозвіл на роботу скасували журналістам, зокрема, CNN та SkyNews, а також hromadske. 

Українські та іноземні журналісти і медійні організації закликали владу розв’язати конфліктну ситуацію та провести внутрішнє розслідування «непрофесійної роботи комунікаційного відділу ОК “Південь” і загалом комунікаційного сектору Міністерства оборони України, і прийняти відповідні кадрові рішення».

Згодом акредитацію українським та закордонним медійникам повернули. Після розголосу Міноборони провело дві зустрічі із профільними медіаорганізаціями та журналістами, які надали свої пропозиції з покращення комунікації  щодо акредитації під час дії воєнного стану.  Під час зустрічей були озвучені питання, які лягли в основу заяви Медіаруху.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *