Світлана Остапа: «Наглядова рада не має права втручатись у редакційну політику НСТУ»

Однак сама Світлана Остапа вважає показаний Суспільним піар-фільм Офісу Президента України про підготовку святкування 30-річчя Незалежності піарним.

Це в коментарі виданню «Букви» сказала заступниця шеф-редактора «Детектора медіа», голова наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Світлана Остапа.

«Моя особиста думка — це абсолютно піарний фільм. Він емоційний, він про класну подію, яскравий і все решта… Але не ми маємо вирішувати, ставити такі фільми чи не ставити», — сказала Остапа.

Голова наглядової ради НСТУ зауважила, що орган може розглядати такі інциденти лише постфактум — через звіти або за зверненням, як відбулося  з цією стрічкою.

«Наглядова рада не має права втручатися в редакційну політику. Ми стежимо, щоб не було тиску і щоб контент відповідав місії «Суспільного». Є щоквартальні звіти кожної платформи (дитяче мовлення, спортивне мовлення, новинне мовлення тощо). Вони звітують, ми дивимося, чи все гаразд. Якщо виникають такі ситуації, як з фільмом, наглядова може розглянути, якщо буде відповідне звернення, перевірити, чи відповідає контент місії і стандартам», — пояснила вона.

Світлана Остапа також зазначила, що спільної позиції наглядової ради стосовно  доречності показу стрічки ОПУ немає.

«Якоїсь заяви щодо цього рада не ухвалювала. Ми розглянули це питання, бо були різні думки», — сказала вона.

Нагадаємо, 24 вересня Офіс президента анонсував показ спецпроєкту «30 років незалежності. За лаштунками», одразу ж фільм почав виходити в етері національних телеканалів. Фільми показали ICTV, «Інтер», «Україна 24», «Дом», «1+1» і «Україна» та «UA: Перший». Фільм мав рейтингові показники, нижчі за середні на всіх каналах, які його показали.

Медіаексперти припускають, що національні телеканали «добровільно-примусово» продемонстрували фільм, який є піар-проєктом Офісу президента.

За інформацією джерел «Детектора медіа», до телеканалів із проханням продемонструвати цей фільм зверталася генеральна директорка Директорату з питань інформаційної політики Офісу президента Ірина Побєдоносцева. У коментарі «Бабелю» Ірина Побєдоносцева сказала, що «30 років незалежності. За лаштунками» не був фільмом в чистому вигляді, а скоріше «спецпроєктом», який запропонували каналам для показу на безоплатній основі для того, щоб мільйони глядачів мали змогу згадати історичну дату.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *