Світлана Остапа: «Під час перегляду «Колапсу» я чула, як стукає колективне серце українців»

Голова Наглядової ради НСТУ, заступниця шеф-редактора «Детектора медіа» Світлана Остапа під час першої  церемонії «Суспільний код-2022», внутрішньокорпоративної відзнаки людей і проєктів Суспільного, вручала одну з нагород серед кращих проєктів 2022 року.

«Незалежне Суспільне – необхідна річ для справжньої незалежності України. Адже погляньте на наших сусідів, які не мають незалежного суспільного мовника. Росія взяла все під контроль, Білорусь так і не спромоглась за роки незалежності створити», – розпочала вітальну промову Світлана Остапа.

Вона вручала нагороду у номінації «Кращий ТБ_проєкт» і одразу, ще тримаючи в руках запечатаний конверт, сказала, що здогадується, хто переміг. Так і сталось – перемогу здобув документальний серіал «Колапс».

«Всі претенденти на перемогу хороші, але цей серіал –  це важковаговик, брендоутворюючий продукт для суспільного. І мені хотілось би, щоб такі серіали знімались регулярно, хоч би один на рік, але настільки ж потужні. Він задокументував дуже важливі кульмінаційні сторінки історії України, нашу історію, з першоджерел, а не переписану Росією, історію, яку ми тепер можемо і маємо показувати світу. Я дивилась це прем’єру 6 серії в серпні перед 30-річчям Незалежності в кінотеатрі «Жовтень» з іншими глядачами. І там було похвилинно про те, як голосували за Акт проголошення незалежності України. Мені здавалось, що я чую як стукає колективне серце в залі. І коли голосування відбувалось і цифра висвітлилась на екрані, хоч всі і знали результат наперед, але встали і почали аплодувати та співати гімн України разом з народними обранцями на екрані. Ось це сила кіно і його вплив на людей. Мені хочеться показувати цей фільм в школах, у вишах, народним депутатам. Бо це фільм про людей, які жили заради незалежної України», – сказала Світлана Остапа.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *