Світлана Остапа: “Програмування каналів на свята – це ціла наука”

Про новорічні програми телеканалів заступниця шеф-редактора «Детектор медіа» Світлана Остапа прокоментувала для Радіо Свобода.

За її словами, цього року телеканали підходять до формування святкової програми так само, як і в попередні роки, відтак дивуватися немає чому. Телевізійники орієнтуються у першу чергу на старшу аудиторію, запити якої сформовані ще Радянським Союзом, молодші ж люди не є основною аудиторією телеканалів, зазначає медіаекспертка. Водночас вона відзначає і певний прогрес – з новорічних телеефірів зникли фільми-мюзикли за участі російських зірок.

Телеканали заповнюють ефір у святкові вихідні програмами, що вже були присутні в їхній програмній сітці, зазначає Світлана Остапа. Таким чином втримують аудиторію і водночас економлять кошти, каже вона. За огляду на перелічені чинники, комерційні телеканали заповнили свою новорічну програмну сітку переважно серіалами, концертами та гумористичними шоу, зазначає медіаекспертка.

«Програмування телеканалів – це не просто якась гра, це наука. Ті, хто складають свої програмні сітки, орієнтуються на свою аудиторію, тобто, що хоче бачити аудиторія. Свою аудиторію вони вивчають і добре її знають. Слід розділяти комерційні телеканали, звісно, не будуть собі у збиток ставити щось не рейтингове, вони будуть ставити, що подобається аудиторії. Якщо ми візьмемо «1+1», звісно, частину користувачів соцмереж напружило те, що там весь день йдуть «Свати». Фейсбучна бульбашка відрізняється від глядачів «1+1». Ми не можемо вимагати від комерційного телеканалу, щоб вони показували щось, що буде для них збитковим. Канал «Україна» використовує розважальну програму «Маска», ІСТV буде використовувати гумористичну програму «Дизель-шоу». Докори, докорами, але це професійна справа і кожен канал намагається з мінімальними затратами пройти ці свята, тому що це не просто – заповнити сітку, тим більш стільки вихідних днів», – каже Остапа.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *