Світлана Остапа та Вадим Міський стали лауреатами премї Франка

Представники ГО «Детектор медіа» Світлана Остапа та Вадим Міський стали лауреатами премії імені Івана Франка у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері».

Нагороду вони отримали як співавтори книги «Суспільне мовлення в Україні: історія створення та виклики» («Друкарня Віол», Київ, 2019). Третім співавтором книги є медіаюрист Центру демократїі та верховенства права Ігор Розкладай.

«Коли ми на замовлення «Детектора медіа» зі Світланою Остапою та Ігорем Розкладаєм писали цю книгу три роки тому, підсумовуючи історію створення та перші два роки роботи Суспільного мовлення, мені дістався розділ про «виклики». Тепер його перечитую, і — о, диво! — якщо писати про виклики не «у стіл», а працювати над їхнім подоланням, то через три роки вони перетворюються на історії успіху. Ще залишилися виклики, звісно, які треба здолати. Але дорогу осилить той, хто йде. А за ці роки життя підсипало і нових викликів. Дійдуть руки — і про них напишемо!», – каже програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський.
Книга буде цікава студентам факультетів журналістики, українським журналістам, зокрема тим, хто працює в НСТУ, тим, хто долучався до процесу реформування суспільного мовлення. Вона розповідає про передумови та труднощі створення незалежного суспільного мовника в Україні, а також про виклики, які стоять перед ним сьогодні (станом на час написання). ПДФ-версію книги можна безкоштовно завантажити на сайті «Детектора медіа».

На здобуття Премії ім. І.Франка в галузі інформаційної діяльності у 2021 році надійшло 18 робіт.

До складу Комітету з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності входили Олег Наливайко – голова – голова Комітету з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності, Богдан Червак – перший заступник голови  – заступник голови  Комітету з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності, Сергій Гальченко – заступник директора з наукової та           видавничої діяльності Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (за згодою), Григорій Кримчук – член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки письменників України (за згодою), Юрій Недяк – начальник управління з питань доступу до інформації та підтримки медіа Держкомтелерадіо, Олександр Ободович – начальник управління з питань телебачення і радіомовлення, європейської та євроатлантичної інтеграції  Держкомтелерадіо, Олексій Тарабукін – начальник відділу з медіа та інформаційної безпеки головного управління медіа та інформаційної політики Міністерства культури та інформаційної політики України  (за згодою), Олег Хименко – начальник головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій Міністерства освіти і науки України (за згодою) і Анатолій Табаченко – заступник головного редактора головної  редакції  випуску та художнього фонду творчого об’єднання «УР-3 «Культура» (за згодою).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *