Світлана Остапа: “У 2021 році Суспільне веде регіональні журналістські розслідування в шести регіонах”

Про успіхи та плани суспільного мовника у царині журналістських розслідувань заступниця шеф-редактор “Детектора меда”, голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа говорила під час 13-ї Української конференції журналістів-розслідувачів.

“Суспільний мовник виник в 2017 році і спершу в нього не було підрозділу, який займався би журналістськими розслідуваннями. Однак ще з 2014 року тривала співпраця з кількома реакціями журналістів-розслідувачів – “Схеми:корупція в деталях”, “Наші гроші” та “Слідство.Інфо”.  Навіть співпраця з ними приносила Суспільному багато клопотів, бо, як правило, жодній владі не подобаються розслідування про них. Були позови щодо розслідувань, і Суспільне виступало третьою стороною в них. Але ці журналісти займались в основному темою топ-корупції. А суспільний мовник має робити матеріали для всього суспільства, а корупція є і в регіонах і про неї теж треба розповідати”, – каже Світлана Остапа.

За словами спікерки, місцевим рівнем центральна редакція не дуже хотіла займатись, тому створили окремий підрозділ з журналістських розслідувань. Ним почали займатись Інна Білецька та Катерина Лихогляд. Акцент перемістили на соціальні розслідування – теми, які найгостріші для пересічного громадянина, наприклад, корупцію в охороні здоров’я, освіті, органах місцевого самоврядування. Форматом обрали документальні фільми-розслідування, їх вже дев’ять.

“Крім того, є практика замовлення розслідувань продакшнам в регіонах. В 2021 році така співпраця ведеться в шести регіонах:

Черкаси, програма “Лакмус”, Олена Щепак;

Волинь, “Червона лінія”, Оксана Ковальчук;

Миколаїв, “Четверта влада”, Олег Оганов;

Суми, “Під прицілом”, Олена Адаменко;

Львів,  “#Інсайд”, Мар’яна Сич;

Рівне, “Четверта влада”, Антоніна Торбіч.

На наступний рік плануємо набрати 6-8 команд переможців конкурсів. Всі розслідування прем’єру мають в ефірі філії, а потім покзуються в ефрі всіх філій по Україні. Реакція фігурантів розслідувань є, погрожують, переважно судами. Але Суспільне веде якісну співпрацю з ІРРП, тому підкопатись до розслідвань важко”, – каже Світлана Остапа.

І підсумовує, що владі не подобаються журналістські розслідування і реакція на це може бути різна: погрози судом, урізання бюджету суспільного мовника, публічна критика чи знецінення досягнень суспільного.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *