Треба думати, як зробити блогерів відповідальними, – Наталія Лигачова

Має бути і реакція держави на такі випадки, переконана експертка.

Історія з «голодною» тусовкою блогерів повинна стати початком дискусії про відповідальність блогерів. 

Про це в ефірі в програмі «На межі» на «Першому Західному» заявила голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова.

Але вона вважає, що треба обережно говорити про межі втручання держави, щоб це не стало цензурою.

«Тому дуже багато експертів мали застереження щодо законопроєкту про медіа, де пропонувалось регулювати діяльність будь-якого блогера, незалежно від того, скільки в нього підписників. Але все одно є суд. Можна подавати до суду. За що – це вже інше питання. Але не можна сказати, що ніхто ні за що не може відповісти”, – говорить медіаекспертка.

Наталія Лигачова вважає, що починати дискусію про відповідальність блогерів уже варто. Вона визначила два параметри, відштовхуючись від яких, можна визначати, яким чином держава може втручатись в регулювання блогерів. Перший – це ті блогери, які мають велику кількість підписників і другий – ті, хто працює з рекламними брендами.

Щодо того, чи взагалі варто писати про подібні випадки, щоб не рекламувати таких блогерів, то експертка вважає, що треба. 

«Це парадоксальна ситуація: розвінчуючи фейки, ми тим самим їх поширюємо. Але не можна залишати такі ситуації без реакції. Це розповсюджується через соцмережі. І якщо традиційні медіа мають відповідальність і можуть дати етичну оцінку, то що буде в соцмережах відбуватись – не відомо. Замовчувати це не можна, реагувати потрібно», – переконана Наталія Лигачова.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *