У РФ журналістика – це пропаганда, прихильність української влади до російських медійників лише викличе недовіру та агресію, – Лигачова

За президентства Володимира Путіна російська журналістика не має жодного майбутнього. Якщо він продовжить перебувати при владі, то журналістика залишатиметься лише пропагандистською.

Про це в ефірі програми “Анатомія фейку” розповіла голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова. На її думку, смерть Путіна або усунення його від влади можуть призвести до такого ж ефекту, який мав розвал СРСР .

“Я не виключаю можливості, що якщо в Росії відбудуться якісь тектонічні зміни, то росіяни дуже швидко перестануть вірити у те, у що вони вірять ще сьогодні. Вони перевернуть цю сторінку, і виникне те, що відбувалося під час “перебудови” – повне переосмислення сталінських, брежнєвських часів”, – прогнозує Наталя Лигачова.

Щодо сприйняття російської журналістики на заході, то, на думку Лигачової, зараз триває досить потужне переосмислення російських джерел інформації.

“Багато країн забороняють мовлення на своїй території російських пропагандистських ресурсів. І це вже не лише країни Балтії, а й країни “старої Європи”, які довго чіплялися за те, що “це плюралізм”. Зараз вони починають усвідомлювати, що це не джерела інформації, це не плюралізм, це просто “голіма пропаганда”, якій не місце у цивілізованому світі”, – стверджує Лигачова.

“Що стосується самих росіян – журналістів та медійників – то це сум. Відкритого опору дуже мало. Багато ЗМІ, яких визнали іноагентами, закрили та заборонили, продовжують роботу з-за кордону. Це похвально. Ми розуміємо, що відкрито протестувати проти Путіна зараз у Росії дуже небезпечно. На це, на жаль, наважуються мало хто. Для мене вже добре, щоб люди просто мовчали, аніж підтримували Путіна“, – резюмує Наталія Лигачова.

На її думку, українській владі не варто давати громадянство опозиційним російським журналістам.

“Ми не знаємо зараз усіх мотивів усіх російських журналістів. Нині дуже сильне негативне сприйняття російської журналістики і у світі, і насамперед в Україні. Прихильність української влади до російських журналістів, які нібито розкаялися, породжує лише недовіру і агресію до неї. І розколює українську журналістську спільноту. Не треба робити з російських журналістів, що розкаялися, ні відьом, ні героїв”, – вважає глава ГО “Детектор-медіа”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *