В історії є лише 2 приклади, коли пропагандисти понесли відповідальність — Отар Довженко

Про відповідальність пропагандистів перед законом редактор “Детектора медіа”, голова Незалежної медійної ради Отар Довженко говорив в ефірі Громадського радіо.

Нащодавно у США суд ухвалив рішення про те, що американський радіоведучий, блогер, власник ультраправого сайту Infowars Алекс Джонс має виплатити $965 млн за свої висловлювання.

Отар Довженко: Це рішення першої інстанції. Його захисники журналіста оскаржуватимуть. Припускаю, що це триватиме довго і не впевнений, що зрештою йому доведеться стільки платити. Однак це показовий процес, коли представники постраждалих під час одного з випадків розстрілу мирних людей у школі подали позов проти ведучого, який стверджував, що «ніякого розстрілу не було, а була постановка». Це непоганий прецедент, щоб зрозуміти, що люди, які заробляють гроші отак мають трохи напружитися.

Важко зрозуміти, як непоєднуване поєднується у головах таких людей. Ультраправі,  антивакцинаторські погляди, конспірологія, прихильність до Росії,   легко поєднуються, переплітаються і дають вибухові коктейлі.

Історія знає лише два приклади коли пропагандисти понесли відповідальність. Йдеться про нацистських пропагандистів, засуджених Нюрнберзьким процесом. Деяких з них стратили, інших ув’язнили. Також засудили причетних до геноциду в Руанді.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *