Вадим Міський: Фінансова незалежність суспільного мовника – один з трьох стратегічних пріоритетів

Про важливість запровадження нової моделі фінансування суспільного мовника говорив програмний директор ГО “Детектор медіа”, секретар Наглядової ради НСТУ Вадим Міський під час публічного обговорення “Значення суспільного мовника: як забезпечити його незалежність і фінансову сталість”.

“Запровадження нової моделі фінансування дуже важливе з точки зору стратегічного розвитку і прогнозування діяльності компанії. Адже ми можемо розширити штат, але завтра буде 50% фінансування мовника. І цих фахівців доведеться звільнити. Не можна бути певними, чи завтра буде таке ж ставлення влади і 100% передбаченого законом фінансування.  І тут не може не радувати, що якщо раніше влада відмахувалась від ідей більш надійної системи фінансування. більш прогнозованої, то в цьому році Микита Потураєв заявив, що у 2022 році готовий розглянути іншу концепцію фінансування. Це якісно інший крок у діалозі суспільного мовника і влади”, – заявив Вадим Міський.

Вадим Міський зауважив, що фінансова незалежність мовника є одним з трьох стратегічних пріоритетів поряд із незалежністю кадрових призначень та редакційною незалежністю, яких уже досягнуто.

“Ми занадто довго відкладаємо вирішення стратегічних питань, тактика перемагає стратегію. Тож якщо через роки навіть з’явиться недемократичний голова НСТУ, то інститут суспільного мовника і всі напрацювання все ж збережуться, а от відсутність фінансування може зруйнувати всі здобутки в один день”, – додав Вадим Міський.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *