Вадим Міський: “Головний наратив російського виправдовування поразок – мовляв, з ними воює не лиш Україна”

Як змінюється російська пропаганда і як маскує свої поразки? І чи дійсно почала готувати росіян до капітуляції? Про це програмний директор ГО “Детектор медіа” та автор програм “Русскій фейк, іді на …й” та “Территория фейка” Вадим Міський розповів в коментарі програмі “Факти” на каналі ICTV.

 Вадим Міський зазначає, що поширеною практикою стає вживання оригінальних формулювань на позначення ситуацій, де російські військові зазнали невдачі. “Якщо авіакатастрофа сталась – літак летів, а потім впав – то вони це називають “жорстка посадка”. Автозаправник врізався в літак, російські пропагандисти назвали це “касанием”. Зіткнення вертольотів називають просто взагалі “зближенням”, – каже Вадим Міський. 

При цьому аудиторія вірить російським медіа, особливо телебаченню, як би вони не змінювали риторику. 

“Головний наратив виправдовування – це те, що насправді це не Україна з ними воює. Російське суспільство зараз в такому стані, що вони будуть хапатись за те, що їм скажуть з телевізора. І якщо їм з телевізора дадуть виправдання, чому треба було повністю забратись з України, то, я думаю, що за день-два-три переважна більшість росіян повірить в цю версію”, – додає Вадим Міський. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *