Вадим Міський та Світлана Остапа зустрілись з Генпрокуроркою Венедіктовою

Зустріч відбулась в Офісі Генерального прокурора і була присвячена протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим стосовно журналістів.

Участь в ній взяли Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова,  Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов, заступник голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло, начальник відділу Департаменту з питань виконання рішень ЄСПЛ Ради Європи Павло Пушкар, представники неурядових організацій та ЗМІ.

«Для нас надзвичайно важливий відкритий діалог в кожній галузі, адже з кожним днем прокуратура стає все більш відкритою для громадськості та суспільства, а відновлення довіри до відомства – це наша ключова мета. Журналісти є вартовими свободи слова, часто навіть ризикуючи життям. Безкарність за злочини проти журналістів неприпустима, і ми прагнемо це змінювати, тому ми розпочинаємо цю пряму співпрацю, щоб об’єднати зусилля для подолання цього явища і більше ефективної роботи всієї системи», – наголосила Ірина Венедіктова.

За Рекомендаціями парламентських слухань, що стосувалися безпеки діяльності журналістів в Україні, в Офісі Генпрокурора створили робочі та міжвідомчі робочі групи.

Кількість проваджень щодо злочинів проти журналістів збільшилася у 2020 році майже вдвічі – на 79 %, порівняно з 2019 роком. А лише за перший квартал 2021 року кількість таких кримінальних проваджень склала майже половину – 47 % від загальної кількості за 2020 рік.

У ході обговорення особливої уваги приділили темі активізації розслідування найгучніших справ про вбивства журналістів Георгія Гонгадзе, Павла Шеремета, Вадима Комарова та інших. Крім того, поспілкувались про злочини щодо журналістів на тимчасово окупованих територіях АР Крим, Донецької та Луганської областей.

«Ми розуміємо, що правоохоронна система має працювати краще. Проте, я впевнена, що є шляхи вирішення і їх потрібно шукати. Саме тому я ініціюю створення окремої платформи – секторальної робочої групи з профільними громадськими організаціями, ЗМІ та журналістами, які є потерпілими, щоб мати змогу детально розбирати всі проблеми, обмінюватися інформацією і рухатись до результатів. Також до створення таких секторальних груп потрібно залучати обласні прокуратури», – резюмувала Ірина Венедіктова.

Підсумком обговорення стала домовленість про створення дорожньої карти розвитку сталої співпраці у сфері захисту прав журналістів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *