«Великі медіа будують все на шоу та негативі» – Наталія Лигачова на Донбас Медіа Форумі

Про тенденції та маніпуляції на інформаційних каналах говорила голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова під час «Донбас Медіа Форуму»  5 вересня 2019 року у Харкові.

«Ринок медіа змінюється і зараз зростає роль соцмереж і різних платформ контенту. Це засвідчила, зокрема, і виборча кампанія Зеленського. Цим зумовлена і нещодавня заява Андрія Богдана, що «влада буде спілкуватись з суспільством безпосередньо, без участі журналістів». Однак ми ж розуміємо, що значна частка контенту соцмереж та інших платформ – це телевізійний контент або рефлексії на нього.  Успіх Зеленського почався не з Інстаграму, а з серіалу «Слуга народу». Як би інші платформи не посували телебачення – воно залишається лідером», – наголошує Наталія Лигачова.

Однак, зауважує експертка, великі канали усвідомлюють причини популярності нових платформ та соцмереж і будують свої ефіри на шоу або ж негативі.

Протидіяти цьому традиційним медіа важко, однак все ж можливо водночас дотримуватись балансу, стандартів та бути цікавим для глядача.

«Яскравим прикладом такого продукту є ток-шоу «Зворотній відлік» на Суспільному. Добре модерована якісна дискусія завжди буде цікавою глядачу, однак її паралельно треба добре промотувати в соцмережах. До слова, ще в 2005 році Савік Шустер робив якісне шоу і дискусію водночас, однак потім почав скочуватись у «собачі бої». Чи зможе він тримати планку у своєму новому шоу – побачимо», – каже Лигачова.

Експертка також вважає, що тенденцію до шоувізації телебачення треба враховувати і тим, хто займається медіаграмотністю та протидією пропаганді. «Треба проукраїнські меседжі закладати в розважальному контенті і таким чином синхронно відповідати на пропаганду та порядок денний інформаційних каналів Медведчука. Найкращий метод протидії меседжам пропаганди – не забороняти щось, але пропагувати правильні цінності», – додає Лигачова.

«Донбас Медіа Форум» ініційований місцевими журналістами в 2015 році та впроваджується громадською організацією «Донецький інститут інформації». Форум підтримують Представництво ЄС в Україні, Посольство США, Internews Network, Програма ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP), спільно імплементована ПРООН, ООН Жінки, UNFPA та ФАО, Посольство Нідерландів в Україні.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *