“Влада хоче, щоб на Захід йшла тільки позитивна інформація про її діяльність” – Лигачова про закриття Kyiv Post

Медійники, які сьогодні підтримали звільнену команду Kyiv Post, не виключають, що саме на власника Kyiv Post, який має свій бізнес, могли тиснути окремі владні органи. Про це заявила голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова, повідомляє “5 канал”.

“В один і той самий час приблизно, з одного боку, Офіс президента почав випускати дайджест, який направлено перш за все на західну аудиторію. З іншого боку, закривають Kyiv Post. Дуже схоже на те, що і у владі хочуть, щоб на Захід йшла тільки позитивна інформація про дії нинішньої влади. Багато моїх колег помічали, що якщо так пройде, то на Заході одразу зрозуміють ось цей дисонанс з автократією-демократією”, – заявила Наталія Лигачова.

Нагадаємо, що 8 листопада 2021 року Аднан Ківан повідомив про тимчасове призупинення роботи редакції через перезавантаження медіа, яке триватиме близько місяця.

Із джерел у редакції ДМ стало відомо, що працівники Kyiv Post у день заяви Ківана втратили доступ до сайту та фейсбук-сторінки видання. Тим часом з’явилось повідомлення, яке журналістка видання Анна Миронюк назвала заявою редакції: в ньому йшлося про звільнення всієї команди Kyiv Post.

Редакторка фічерів Kyiv Post Тамара Істоміна розповіла «Детектору медіа», що конфлікт між колективом та власником видання загострився після анонсу запуску україномовної версії, про яку команда дізналася з новин.

Очолити Kyiv Post українською мала Олена Ротарі, колишня шефредакторка одеського 7 каналу, що також належить Ківану. Однак журналісти виступили проти її призначення в обхід редакції.

Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва повідомила, що неофіційні проблеми у редакції Kyiv Post пов’язані із тиском Офісу президента на Ківана.

Однак речник президента України Сергій Никифоров заявив, що для ОП новини про закриття видання Kyiv Post стали такою ж несподіванкою, як і для решти.

Аднан Ківан у коментарі «Детектору медіа» заперечив повідомлення про тиск ОП на видання.

Одеський забудовник Аднан Ківан купив Kyiv Post у Мохаммада Захура у 2018 році.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *