“Влада має комунікувати з усім суспільством, а не тільки зі своїми підписниками” – Галина Петренко на “Зворотньому відліку”

Про те, чому в епоху популярності соцмереж суспільству потрібні інституційні медіа та в чому небезпека ситуації з фейковою відставкою Андрія Богдана, розповідала на ток-шоу “Зворотній відлік” директорка ГО “Детекор медіа” Галина Петренко.

Павло Казарін: Володимир Зеленський має 8 мільйонів підписників в Instagram. Це більша аудиторія, ніж може запропонувати йому будь-який канал чи медіа-майданчик. Навіщо йому журналісти? Може, в заяві Богдана є логіка, з якою ми не хочемо погоджуватись через наше его?

Галина Петренко: В термінах охоплення аудиторії про це було коректно говорити, коли Володимир Зеленський балотувався. Зараз, коли є обраний президент і парламент, то вони представляють не частину держави, а всю нашу державу, всіх наших громадян. І мають комунікувати і з тими громадянами, які і не є їхніми підписниками.

Загалом для мене історія з Богданом має три шари.

Перший шар – влада вперше в історії запустила фейк.

Другий – Богдан публічно сказав, що журналісти – не потрібні.

Третій шар – те, як журналістське середовище реагує на ситуацію. Ми лаємо один одного. Під спільною заявою підписалось близько 30 юридичних осіб та організацій, а також конкретних журналістів. І було багато тих журналістів, хто в приватних заявах почувались ображеними, але заяву не підписали.

Павло Казарін: Шарій зміг конвертувати свою впізнаваність в соцмережах в партійне будівництво. Я погано ставлюсь до Шарія і того, що він робить. Але ж це фактор. Переконайте аудиторію за хвилину, що інституційне ЗМІ їм потрібне.

Галина Петренко: Хороші інституційні ЗМІ, які дбають про свою репутацію, мають працювати за стандартами. Як ковбаса хороша випускається за ГОСТами, так і тут є стандарти, дотримання яких неодмінне, на відміну від всіляких блогерів, не розділяючи блогерів на хороших і поганих. Я вважаю, що аудиторії треба мати інформацію про те, що відбувається в країні не тільки від влади, не тільки про те, що вам покажуть в Instagram чи Youtube. Треба знати, що влада приховує, що на порядку денному в країні. Немає жодної іншої влади в країні, крім медіа, тобто “четвертої влади”, яка має функцію ставити порядок денний і незручні питання до влади.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *