Власник KyivPost був незадоволений критичними матеріалами, які випускала редакція, це підтвердили кілька джерел — Наталія Лигачова

Англомовне українське видання з 26-річною історією KyivPost припинило роботу. Закордонні партнери попереджають про репутаційні втрати для України. Чому власник вирішив звільнити команду журналістів і чому Банковій доводиться публічно відкидати свою причетність до закриття видання?

Про це голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова спілкувалась в ефірі Громадського радіо.

Наталія Лигачова: Це було по суті єдине незалежне видання, яке пояснювало іноземним читачам, що відбувається в Україні. Воно дійсно не залежало ні від політиків, ні від бізнесменів. Зараз є великі підозри, що те, що відбувається з KyivPost зараз – продовження історії з запуском Офісу президента свого дайджесту новин про Україну. Це моя версія. Сторони не дуже охоче коментують те, що відбувається. Вибори скоро, команда Зеленського судячи з усього хоче взяти під контроль медіа, щоб виграти на них.

Деякі джерела всередині кажуть про те, що жодного тиску з боку Офісу президента не було, інші ж кажуть, що власник був змушений прийняти таке рішення саме через тиск Офісу президента. Сьогодні головний редактор KyivPost дав коментар Радіо свобода, у якому сказав, що йде на пенсію, а власник буде розвивати видання. Складається враження, що головний редактор та редакція зараз по різні сторони барикад. Ситуація в Україні загалом свідчить про те, що говорити про незалежність медіа складно.

Наші джерела у редакції кажуть, що власник видання при зустрічі сказав, що треба було менше критикувати владу. Власник KyivPost був незадоволений критичними матеріалами, які випускала редакція, це нам підтвердили кілька джерел

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *