Як не вірити фейкам про медицину і карантин – Катерина Гончарова

Про те, як Росія бореться проти медичної реформи в Україні та які цілі переслідує Кремль,  в ефірі Українського радіо в програмі«Рускій міф» розповіла журналістка «Детектора медіа» Катерина Гончарова.

МОЗ‌ ‌України‌ ‌зазначає‌,‌ ‌що‌ ‌фінансування‌ ‌для‌ ‌психлікарень та тубдиспансерів порівняно з ‌2019‌ ‌роком зросло., однак це не заважає російським медіа розганяти фейк про те, що їх збираються закрити. ‌

Психлікарні,‌ ‌як‌ ‌і‌ ‌тубдиспансери‌, ‌закривати‌ ‌не‌ ‌збираються,‌ ‌але‌ ‌модель‌ ‌їх‌ фінансування‌ ‌зміниться.

“На кожного пацієнта 7,5 тисяч на 9 місяців за готовність надавати допомогу. Загальне фінансування галузі збільшилося десь на 10%. Коли ми кажемо, що грошей не вистачить, це безпідставно”, ― заявив заступник міністра охорони здоров’я України Дмитро Луфер.

Зміна моделі фінансування передбачена медичною реформою і подальшою децентралізацією, де власниками таких закладів виступатиме не МОЗ, а місцеві громади.

Показовим є те, що повідомлення про закриття цих медзакладів спочатку поширювали російські медіа, а вже потім українські, вважає Катерина Гончарова.

“За моїми спостереженнями, цей фейк почав з’являтися і тиражуватися, коли в МОЗ лунали такі заяви, що не обов’язково тримати хворих на туберкульоз в лікарні місяць або два, як це було в радянські часи. Зараз світова практика є такою, що цих хворих починають лікувати, через певний час вони не ставнолять загрози для оточуючих. На жаль, це породило багато фейків. Друга причина, чому ці фейки поширювалися? В квітні почнеться другий етап медичної реформи. Такі заклади змінять принцип фінансування ― замість фінансування за наявність певної кількості ліжко-місць їм будуть виділяти кошти за послугу, тобто за пролікований випадок”, ― розповіла журналістка.

Іншим широко тиражованим фейком було відео, де начебто у Львові людину викинули з автобуса через кашель.

“Від того, аби повірити такому фейку, не застрахований ніхто. Адже навіть перевіршка дати розміщення відео не завжди допоможе. Можна скачати відео, заново закинути собі на сторінку і поширювати інформацію. Коли бачу такі відео, радила би поставити собі питання: чи справді підпис до відео відповідає тому, що я бачу на екарні. Наприклад, на тому відео всі були без масок, що не дуже відповідає нашій теперішній ситуації. Тому це дає підстави сумніватись – чи справді кашель під час карантину став причиною інциденту”, – додає Катерина.

Повний запис розмови можна послухати тут.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *