Ярослав Зубченко став членом Незалежної медійної ради

Оглядач «Детектора медіа» замінив у складі експертного органу Мар’яну Закусило.

Оглядач «Детектора медіа» Ярослав Зубченко став членом Незалежної медійної ради. Він замінив у складі експертного органу Мар’яну Закусило, яка припинила участь в раді через декретну відпустку.

Окрім Ярослава, членами НМР є директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко та головний редактор Отар Довженко.

Ярослав Зубченко — оглядач, колумніст, автор моніторингів політичних токшоу та інформаційних каналів. Випускник Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Член дорадчої ради проєкту «База замовних псевдосоціологів та прихованих піарників» видання «Тексти».

2021 року Ярослав став одним із лауреатів проєкту «30 до 30: Хто творить майбутнє українських медіа» від премії імені Гонгадзе та The Ukrainians.

Читайте також: Медіакритик Ярослав Зубченко: «Найважче у моїй роботі — шукати синоніми до поганих слів»

Незалежна медійна рада — орган саморегулювання у медійній сфері, створений у 2016 році. НМР заснували Центр демократії та верховенства права, Інститут масової інформації, «Інтерньюз-Україна», «Детектор медіа» та Фундація «Суспільність». Незалежна медійна рада розглядає спірні ситуації щодо дотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, а також порушень норм журналістської етики.

Зокрема, експерти НМР готували висновки щодо дотримання стандартів під час виборів, розпалювання ворожнечі та ненависті у медіа, введення глядачів у оману, зображення дітей у медіа. Висновки незалежного органу все частіше використовуються в рішеннях регулятора – Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Також Незалежна медійна рада видає рекомендації: як для органів влади, так і для журналістів, які висвітлюють резонансні теми. Незалежна медійна рада складається із 15 членів.

Першою головою НМР з дня заснування була голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова, яка склала свої повноваження та вийшла з ради в грудні 2019 року.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *