З боку влади нечесно закидати лінійному телеканалу «UA: Перший» низькими рейтингами – Галина Петренко

На її думку, лінійне телебачення приречене втрачати аудиторію. Сьогодні Суспільне має виробляти важливий контент і поширювати його на всіх майданчиках, не тільки на лінійному мовнику «UA: Перший».

Суспільне має стати виробником контенту, затребуваного аудиторією, який розповсюджуватиметься на всіх платформах, не тільки на майданчику лінійного телеканалу «UA: Перший». У контексті ринку лінійного телебачення, який падає, з боку влади нечесно звинувачувати лінійний канал Суспільного у низьких рейтингах.

Про це сказала директорка ГО «Детектор Медіа» Галина Петренко під час дискусії «Спочатку вони прийшли за «Суспільним»: чи зростає в Україні тиск на свободу слова?», яка відбулася 26 жовтня в Українському кризовому медіа-центрі.

Вона погодилася з секретарем Ради національної безпеки і оборони Олексієм Даніловим, який в інтерв’ю РБК сказав, що лінійному телебаченню залишилося 5-7-10 років, після чого воно перестане бути затребуваним аудиторією, яка перейде в інтернет, де немає кордонів, моніторингу, контролю.

«Данілов правий. Лінійне телебачення є категорією, яка йде на спад. Про це відкрито  говорять олігархічні телеканали, найбільші лінійні телеканали. У цьому контексті я вважаю нечесним, коли зараз влада закидає Суспільному низькими рейтингами “UA: Першого” – лінійного телеканалу», – зазначила Галина Петренко.

На її думку, сьогодні Суспільне має забезпечити зростання компанії, яка працює на ринку, що падає. «У такій ситуації кожен пункт частки, за який ти борешся, коштує величезних зусиль. І є певна стеля, вище якої ти не можеш стрибнути. Бачимо по КРІ, що комерційні мовники не відмовляються від рейтингів лінійного телебачення, однак деякі з них поруч із лінійним дивленням ставлять по найбільших своїх проектах дивлення у ютубі та на інших платформах», – розповіла вона.

Для комерційних каналів з 2013 року важливим є те, що вони не бродкастингові компанії, а компанії з виробництва контенту, який розповсюджують на різних платформах, поділилася Галина Петренко. «Така сама позиція має бути для Суспільного.  Вони – виробники важливого контенту, цей контент має бути затребуваний аудиторією, але не обов’язково це має розповсюджуватися на майданчику “UA: Першого”, це має відбуватися на всіх майданчиках», – вважає  директорка ГО «Детектор Медіа».

За її словами,  у цьому контексті доцільно розблокувати законопроєкт, якому уже 2 роки, щоб дозволити Суспільному спільне виробництво з приватними продакшнами. «Таким чином і можна було би наповнити цю компанію затребуваним контентом. Та варто зважати, що на виробництво одного серіалу потрібно до двох років. Уявіть, скільки часу ми втрачаємо», – поділилася Галина Петренко.

Голова наглядової ради Суспільного мовника Світлана Остапа зауважила, що почалася масова атака на Суспільне, на знецінення реформи. За її словами, представники влади часто озвучують два меседжі – що на один телеканал «UA: Перший» виділено 2 мільярди і що в нього низькі рейтинги. Вона нагадала, що до складу Суспільного мовлення сьогодні входить 30 суб’єктів медіа. «На “UA: Перший” і “UA: Культуру” у цьому році іде 450 мільйонів. Не 2 мільярди. Про це знає і міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, і народні депутати від владної фракції. При тому про це ми чуємо постійно або на телебаченні, або у Верховній Раді, або у соцмережах», – сказала вона.

За словами Світлани Остапи,  інформацію зі всіх платформ Суспільного отримує понад 13 мільйонів, це немала цифра.

Нагадаємо, Олександр Ткаченко вважає, що Національна суспільна телерадіокомпанія України фінансується в повному обсязі, «хоча є питання щодо рейтингів», «за такі гроші інші канали добиваються набагато більших рейтингів».

Член правління НСТУ, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін вважає, що не слід орієнтуватись на показники комерційної аудиторії, оцінюючи успішність Суспільного.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *