З маніпуляціями і фейками у медіа боротимуться у TikTok

«Детектор медіа» запустив перший в Україні TikTok канал з медіаграмотності Lomakina Yesterday

Щодня ведуча каналу Ангеліна Ломакіна з гумором та іронією розвінчує маніпулятивні та фейкові повідомлення в українських та іноземних ЗМІ, критикує таку поведінку журналістів та ньюзмейкерів, яка далека від етичних принципів та професійних стандартів. 

У TikTok авторка створює актуальну, оперативну та гостру аналітику в доступному короткому форматі.

Канал стрімко нарощує популярність. Найпопулярніше відео перших днів — про засновника видання «Гордон» Дмитра Гордон, який записав два відеоінтерв’ю з колишньою «прокуроркою» окупованого Криму, нині депутаткою Держдуми Росії Наталією Поклонською та колишнім ватажком російських бойовиків Ігорем Гіркіним (Стрєлковим).

«Створюючи цей проєкт ми, передусім, орієнтувалися на молоду аудиторію — до 35 років. Ріст популярності TikTok серед українців віком 24-35 років підштовхнув нас до цієї платформи. Формат коротких відео, гумор і можливість використовувати тренди TikTok допомагають нам потрапити у стрічку і привернути увагу молодих українців до проблеми дезінформації. Органічно і з іронією ми допомагаємо молоді критично сприймати медіа, застерігаємо від маніпулятивних новин, заохочуємо до споживання якісного контенту», — зазначає голова громадської організації «Детектор медіа» Наталія Лигачова

Канал на TikTok — це  також промо платформа для щотижневого влогу Lomakina Yesterday у фейсбук, який «Детектор медіа» планує запустити у липні. 

Нагадаємо, з початку карантину у березні «Детектор медіа» випускав влог «Сиди вдома». Протягом 21 епізоду авторка Ангеліна Ломакіна вела карантинний щоденник з власної квартири. Невимушено  вона спростовувала медійні міфи про коронавірус, ділилася  важливими новинами та власними переживаннями карантину. Кожен з останніх випусків влогу переглянули понад 100 тисяч глядачів. 

 

Фото — Ангеліна Ломакіна

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *