За сексистське оголошення – скаргу в Держпраці та Омбудсману

Публікація на «Детекторі медіа» спонукала членкиню Комісії з журналістської етики, засновницю спільноти «Жінки в медіа» Лізу Кузьменко написати скаргу до Державної служби України з питань праці та Омбудсмана зі скаргою на сексизм у оголошенні з прийому на роботу.

Портал «Коментарі» (comments.ua) 10 березня відкрив дві вакансії парламентських кореспондентів. Видання шукає дівчину «модельної зовнішності», з «овальним типом обличчя, вираженими скулами та особливим акцент на очі і груди», а також – хлопця-стилягу «пропорційно складеного та спортивної зовнішності». Цю вакансію портал розмістив на Work.ua.

«Хотілося б знайти людину, а точніше ми шукаємо двох (хлопця і дівчину). Хлопець. Близько 30 років (оптимально 27-32). Стиляга. Зріст від 178 до 185 см. Пропорційно складений, спортивної зовнішності. Дівчина. 23-27 років. Зріст від 168 до 175 см. Модельної зовнішності. Овальний тип обличчя, виражені скули. Особливий акцент на очі і груди. Ну і всі атрибути – манікюр, макіяж, зачіска», – йдеться в описі вакансії.

«Коментарі» рекомендують відсилати резюме разом з фотографіями та просять поставитися до вакансії як до кастингу до модельного агентства.

Ліза Кузьменко подякувала «Детектору медіа» за привернення уваги до оголошення, і ГО «Асоціація «Жінки в медіа» надіслала скаргу до Державної служби з питань праці та Офісу Омбудсмана України через порушення законодавства та дискримінаційні висловлювання в оголошенні про вакансію порталу “Коментарі”.

«Ми засуджуємо сексизм і дискримінацію в оголошеннях про вакансію та вимагаємо притягнення до відповідальності.

В оголошеннях про вакансії заборонено вказувати вимоги, які віддають перевагу тому чи іншому кандидату через: стать, расу, колір шкіри, політичні, релігійні чи інші переконання, вік, інвалідність, етнічне або соціальне походження, національність, сімейний та майновий стан, місце проживання, за мовними або іншими ознаками.

В оголошеннях про роботу забороняється вимагати від осіб, які шукають роботу, надавати інформацію про їхнє особисте життя, плани щодо народження дітей, а також назви професій і спеціальностей. Зазвичай вони можуть бути виражені в чоловічому роді та коли це можливо, доцільно використовувати закінчення –їй/–йому або використовувати нейтральну форму, застосовану для обох статей.

Йдеться про порушення Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», статті 2-1 Кодексу законів про працю, Закон України «Про зайнятість населення» та статті 24-1 Закону України «Про рекламу». – йдеться у заяві.

Заявники просять повідомити заявників про результати її розгляду.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *